Anne Oja • 19. november 2011 kell 6:50

Puitmajade tootja parandas tulemusi

Lääne-Virumaa puitmajade tootja Baltic  Log Cabins kasvatas 2010. aastal nii käivet kui kasumit, töötajatel tõsteti palka ning võeti ka uusi töökäsi juurde.

Osaühing Baltic Log Cabins avaldas hiljuti äriregistrisse jõudnud majandusaruandes, et ettevõtte 2010. aasta müügikäibeks oli 108 miljonit krooni ja puhaskasumiks 19 miljonit krooni. Kogu toodang läks ekspordiks. 2009. aastal sai Baltic Log Cabins 80 miljoni kroonise käibe juures 18,6 miljonit krooni kasumit.

Aruandeperioodil investeeris majatootja materiaalsesse põhivarasse üle 6 miljoni krooni. Suuremaks investeeringuks oli uue tootmishoone ehituse jätkamine ja sisseseade muretsemine.

Baltic Log Cabins andis 2010. aastal tööd keskmiselt 80 inimesele. Möödunud aasta keskel töötajate arv tõusis ja ettevõtte tööjõukulud kasvasid eelneva aastaga võrreldes üle 30%, 13,4 miljoni kroonini. Tööjõukulude kasv tulenes nii töötajate arvu kasvust kui ka töötasude suurenemisest.

Baltic Log Cabinsi tänavuseks põhieesmärgiks on suurendada toodangu mahtu ja sortimenti, mis kindlustaks firma turupositsiooni säilimise.

Tootmisettevõtte omanikeks on Christopher David Murphy (75%) ja Andrew David Murphy (25%).

Hetkel kuum