Päev börsil:kisub punasesse

Fredy-Edwin Esse, California 30. november 2011, 09:59

Hommikul on Aasia turud ja Euroopa ning USA futuurid punasesse kukkunud, kaasa aitas Standard & Poor's pankade reitingute alandamisega.

Standard & Poor's otsustas alandada suurpankade reitinguid alates Bank of Americast kuni Goldman Sachsini välja. See võib omakorda survestada ettevõtete laenuvõimalusi, kes niigi maadlevad nõrga majanduskeskkonnaga.

"Suurpangad on surve all ja see on nii üle kogu maailma Euroopa olukorra pärast," ütles Bloomberg TV-le Pacific Investment Managementi asepresident Anthony Crescenzi. "Ametivõimud survestavad panku, et viimased hoiaksid enda bilanssi kui kindlust. See paneb pearõhu panga tuludele," lisas ta.

Aasia peamised turud on kõik täna punased pärast kaht järjestikust tõusupäeva. Enim on kukkunud Shanghai komposiitindeks, mis on langenud üle 3%. USA futuurid on samuti punased, viidates madalamale avanemisele ning Euroopa peamiste aktsiaturgude indikaatorid viitavad samuti, et börsid avanevad täna punases.

Täna on viimane päev avalikustada kolmanda kvartali majandustulemused Tallinna börsil. Jätkuvalt ootame tulemusi Arco Varalt ja Viisnurgalt ja kuna börs pole teatanud tähtaja pikendamisest, jääb ainus võimalus tulemuste avalikustamiseks täna pärast lõpukella.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2011, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing