12. detsember 2011 kell 6:46

Päev börsil: perifeeria müüb taas võlga

Nädala esimesel kauplemispäeval on Aasia aktsiaturud veel otsimas suunda, lootuses et Hiina hakkab tuleval aastal taas rohkem majandus toetama. Euroopas võib suuna määrajaks saada täna Itaalia ja Prantsusmaa võlakirjade müük.

Nädalavahetusel avalikustatud andmete kohaselt on Hiinast kapital hakanud välja jooksma, mis võib panna valitsuse alandama pankade kohustuslikku reservimäära, et säilitada majanduskasvu.

Lisaks kukkus riigi eksport Saksamaale ja Itaaliasse, mis vähendas arenevate turgude ekspordimahtude kasvu kasulikkust. Eile 10 aastat Maailma Kaubandusorganisatsioonist olemist tähistanud Hiina president Hu Jintao hoiatas, et maailmamajandust ohustavad "tõsised" probleemid.

Euroopas müüb Itaalia täna 7 miljardi euro eest aastaseid võlakirju. Samal ajal peaks Prantsusmaa oksjonil pakkuma 6,5 miljardi euro väärtuses lühiajalist võlga.

Aasia turud täna ühist suunda ei ole leidnud. Nikkei 225 indeks on 1,4% plussism kuigi näiteks Sensex 30 indeks on kukkunud 1,6% ning Shanghai komposiitindeks on 1% miinuses.

Euroopa suurimate aktsiaturgude indeksite futuurid olid 10:45 seisuga kõik kergelt miinuses. Nagu öeldud, paljugi saab sõltuma võlakirja müügist ja kuidas investorid hindavad nädalavahetusel peetud tippkohtumiste tulemusi.

Kodusel börsil avaldas Tallinna Vesi börsiteate, milles teatakse, et Tallinna Halduskohus on peatanud konkurentsiameti poolt ajutiste hindade kehtestamiseks tehtud ettekirjutuse täitmise 06. veebruarini. Seni saab veefirma veel juba tuttavate priskete marginaalidega tööd teha.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum