Rainer Saad • 15. detsember 2011 kell 14:44

Morgan Stanley kaotab 1600 töökohta

Morgan Stanley kaotab järgmise aasta esimeses kvartalis 1600 töökohta, et vähendada kulutusi, mis on tingitud nõrgast kauplemise ja panganduse tuludest.

Koondamised hõlmavad kõiki panga töötajaskonna astmeid ning geograafilisi piirkondi, sealhulgas investeerimispangandust ja kauplemisosakonda, ütles Morgan Stanley esindaja Mark Lake.

„Kuna me vaatame üle aastalõpu tulemusprotsessi ja hindame enda suurust järgmiseks aastaks, kaotame 1600 töökohta – see hõlmab panga kõiki töötasandeid erinevates piirkondades,” ütles Morgan Stanley enda avalduses.

Morgan Stanley on üks viimaseid Wall Streeti suurpanku, mis teatas töökohtade koondamisest peale seda, kui analüütikud IV kvartali tulemusi kärpima hakkasid.

Teised suurpangad nagu Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Bank of America ja Citigroup on töökohtade kärpimisest teatabud juba varem. Morgan Stanley on siiamaani hoidunud töökohtade vähendamisest, piirdudes aasta alguses vaid mõnesaja finantskonsultandi vallandamisega.

1600 töötajat moodustavad panga personalist pisut alla 2 protsendi. Koondamine tuleb ajal, mil Euroopa võlakriis põhjustab finantsturgudel ebakindlust.

Morgan Stanleylt oodatakse IV kvartaliks kahjumit, selgub analüütikute prognoosist. Atlantic Equitiesi analüütik Richard Staite prognoosib panga kasumiks 15 senti aktsia kohta, mullu oli kasum 41 senti aktsia kohta.     

 

Hetkel kuum