Rainer Saad • 23. detsember 2011 kell 14:40

Nutitelefonid on seljatamas foto- ja videokaameraid

Turuuuringute ettevõtte National Purchase Diary sõnul kasutavad tarbijad rohkem kui veerandi enda nutitelefone selleks, et jäädvustada foto- ja videosündmusi.

Fotode osakaal, mis jäädvustati nutitelefoniga, tõusis Ameerikas 17%-lt 27%-ni, selgus NPD Groupi uuringust, vahendas CNBC. Fotode osakaal, mis jäädvustati kaameraga, langes 52%-lt 44%-ni.

Selline eelistus on hakanud mõjutama nõudlust foto- ja videokaamerate järgi. NPD hinnangul on selle aastaga fotokaamerate müük USA-s langenud 17%. Videokaamerate müük on aastaga kukkunud 13%.

„Pole kahtlustki, et nutitelefonid on ajapikku väga käepäraseks muutunud. Tänu mobiiltelefonidele pildistatakse rohkem kui kunagi varem,” ütles Liz Cutting, NPD analüütik. „Tarbijad, kes üritavad tabada spontaanseid hetki, kasutavad selleks üha rohkem oma nutitelefone kui fotokaameraid. Kuid tähtsate sündmuste jäädvustamiseks eelistatakse ikka foto- ja videokaameraid.”

Tarbijad on nutitelefone hakanud fotode ja videode tegemisel eelistama ka põhjusel, et nendega saab palju lihtsamalt fotosid sotsiaalmeedia võrgustikes, e-kirjades või blogides jagada. Nutitelefonide tarkvara võimaldab ühtlasi fotosid töödelda, lisades neile näiteks efekte.

Hetkel kuum