Premia pani Läti tütarfirmad kokku

Anu Jõgi 25. detsember 2011, 11:12

Premia Foods kontserni ühingute hulka kuuluv Läti tütarühing AS Premia FFL ühendab endaga oma teise tütarühingu SIA F.F.L.S., teatas Premia börsile.

Ühinemisega antakse kogu SIA F.F.L.S. vara täielikult üle ASile Premia FFL ning SIA F.F.L.S. loetakse lõppenuks pärast ühinemise lõpuleviimist.

AS Premia FFL tegeleb Lätis Premia jäätiste ning jahutatud ja külmutatud toodete müügi ja logistikaga. SIA F.F.L.S. on valdusettevõte, millel ei ole iseseisvat majandustegevust. Kavandatava ühinemise eesmärk on Premia kontsernistruktuuri selgemaks, loogilisemaks ja läbipaistvamaks muutmine. Tulenevalt Läti seadustes sätestatud nõuetest viiakse ühinemine eelduslikult lõpule märtsis 2012.

SIA F.F.L.S. on Eesti tütarühingu AS Premia Tallinna Külmhoone 100%-line tütarettevõtja, mis omakorda kuulub 100% ulatuses Premiale.

AS Premia Tallinna Külmhoone omab 61,85% ASi Premia FFL aktsiatest ning SIA F.F.L.S. omab 38,15% ASi Premia FFL aktsiatest.

Läti ühingute kavandatud ühinemine on grupisisene ning see ei oma olulist mõju Premia grupi majandustegevusele. Ühinemise käigus ei muutu Premia grupi varade, õiguste ja kohustuste maht, sisu ja olemus. Ühinevate Läti ühingute majandustulemused on konsolideeritud ASi Premia Foods tasandil ning avalikustatud NASDAQ OMX Tallinna Börsi infosüsteemi kaudu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. December 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing