Rainer Saad • 10. veebruar 2012 kell 7:59

Inglismaa keskpank süstib majandusse 50 miljardit

Inglismaa keskpanga nõukogu hääletas selle poolt, et süstida finantssüsteemi 50 miljardit naelsterlingit, kuna saareriigi majandusel on oht libiseda tagasi langusse.

Keskpank jättis eile enda baasintressi rekordmadala 0,5 protsendile ning teatas, et ostab 50 miljardi naelsterlingi väärtuses valitsuse võlakirju.

Suurbritannia valitsusele tuleb see uudis leevendusena, kuna valitsus on sattunud terava kriitika alla seoses kärpekavadega, mis viis töötuse määra 17 aasta kõrgeimale tasemele ning pidurdas majanduskasvu.

Oktoobris üllatas keskpank otsusega osta 75 miljardi naelsterlingi väärtuses valitsuse võlakirju, et kaitsta Suurbritanniat euroala võlakriisi eest.

Suurbritannia majanduse taastumine finantskriisist on olnud nõrk ning neljanda kvartali kokkutõmbumine tõstatas uusi hirme languse ees.

Kuid viimaste uuringute põhjal selgub, et tööstusettevõtted ning teenindussektor on teinud 2012. aastaks tugeva alguse. Eile avaldatud andmetest selgub, et tööstustoodang detsembris taastus eelnevate kuude langusest.  

Hetkel kuum