Kaisa Gabral • 1. märts 2012 kell 5:55

Väikeaktsionär: Tallink võiks dividende maksta

Investoritele meeldiks kindlasti, kui Tallink hakkaks maksma dividende, esialgu kasvõi näiteks 10 mln eurot aastas ehk 0,015 eurot aktsia kohta, mis teeks dividenditootluseks 2% ning lubaks summat järgnevatel aastatel kasvatada, rääkis Tallinki väikeaktsionär Mikk Talpsepp.

"Majandustulemuste põhjal paistab, et majanduskeskkond on jätkuvalt paranemas. Samas on kulude kasv viimasel 4 kuul olnud võrdne tulude kasvuga, mille tõttu märgatavat paranemist majandustulemustes ei ole ning aasta viimasest 4 kuust teeniti kahjumit," kommenteeris Talpsepp Tallinki tulemusi.

Pankade jaoks on Talpsepa sõnul heaks näitajaks positiivne rahavoog äritegevusest, mille eest on makstud laenuintresse ja laene tagasi. Näiteks ainuüksi laenuintressideks kulub Tallinkil ca 50 mln euro aastas ning laene maksti viimase 16 kuuga tagasi 112 mln euro eest, mis peaks 2012. aasta tulemusi parandama, sest intressikulud peaksid langema ainuüksi laenusumma vähenemisest suurusjärk 5 mln euro võrra, mis vastavalt mõjutaks positiivselt ka 2012. aasta kasumiaruannet, selgitas investor.

 

Hetkel kuum