Kaisa Gabral • 7. märts 2012 kell 9:14

Vähem makse üle 4000 euro teenijatele? 

Rahandusministeerium valmistab ette sotsiaalmaksulae kehtestamist kõrgepalgalistele, et nad peaksid vähem makse maksma.

Ajal, mil õpetajad streigivad ning haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo lubab tõsta pedagoogide alampalka 700 euroni, arutatakse rahandusministeeriumis kõrgepalgalistele maksulae kehtestamist, kirjutab Delfi.

Koalitsioonilepingus on kirjas sotsiaalmaksulae kehtestamine üle 4000 euro suurustele kuupalkadele alates 2014. aastast. See tähendab, et kuus üle 4000 euro teenivad inimesed ei maksaks enam sotsiaalmaksu pensionikindlustuseks minevat osa, vaid ainult sotsiaalmaksu ravikindlustuseks minevat osa, mis on 13 protsenti brutopalgast. See säästab 20% brutopalgast, mistõttu sotsiaalmaksu idee autorid loodavad, et tööandja kasutab seda säästetud raha, et niigi kõrget palka teenivatele inimestele veel rohkem palka maksta.

Reformierakonna fraktsiooni saadik Taavi Rõivas kommenteeris, et sotsiaalmaksu ülempiiri kehtestamise eesmärk on luua Eestis uusi kõrge lisandväärtuse ja -palgaga töökohti, mis omakorda aitab kaasa ka avaliku sektori, sealhulgas õpetajate palgatõusule.

Äripäevale e-kirjas vastust saates märkis Rõivas, et sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine ei ole hetkel riigikogu päevakorras ja detailide osas on veel vara vastata. "Väide, nagu toimuksid praegu sel teemal tulised arutelud, ei vasta tõele - hetkel on kümneid kiireloomulisemaid teemasid," kirjutas Rõivas e-kirjas.

Hetkel kuum