Indrek Kald • 15. august 2012 kell 6:09

Eesti parima pokkerimängija kasum mullu 200 000 eurot

Eelmisel aastal Eesti parimaks pokkerimängijaks valitud Raigo Aasmaa teenis mullu kaardimänguga 200 000 eurot kasumit.

Mullu kuulusid Aasmaa kontosse kolmas koht ja 110 000 eurot auhinnaraha augustikuisel EPT Tallinna põhiturniiril ja võit detsembris Praha GSOP-l koos 100 000eurose auhinnarahaga. Aasta kokkuvõttes oli mänguline kasum ca 200 000 eurot.

Selle aasta esimestelgi kuudel oli tulemuseks 50 000 dollarit, kuid siis tuli halvast kaardijooksust tingitud kaotuste laine. "Viimase 120 000 käega olen kaotanud 32 000 dollarit," kirjutas Olympic-Online profitiimi liige Aasmaa oma blogis.

Tartlase sõnul soovib ta oma viimase aja kaotustelainest pokkerisõpradele rääkida eesmärgiga, et inimesed näeks pokkerimängu varjulisemat poolt profi enda silme läbi. "Elu pole alati lill ja pokkeris ei saa igapäev võita," märkis ta.

Olulisim on sellises situatsioonis mitte pead kaotada, vaid kainelt kaalutleda, lisas Aasmaa.Tema sõnul tasub mõõnaks valmistuda aegsasti. Profimängijal peab kindlasti olema vähemalt paari-kolme kuu jagu varu, et halvemate tulemustega perioodil väiksematele panustele keskenduda, kinnitas Aasmaa. "Üsna levinud on, et mängija kaotusteperiood võib ulatuda mitme kuu kuni poole aasta pikkuseks," lisas ta.

"Pelgalt mängust tuleva jooksva rahavoo baasilt elamine on tema sõnul riskantne tee. "Heal perioodil tundub kõik suurepärane, aga kui jooks hakkab kokku kuivama, läheb juba raskeks," rõhutas Aasmaa. "Kui soovid olla edukas, valmistu juba edu perioodil kindlasti ka halvemateks aegadeks," lisas ta.

Olympic-Online on esimene Eestis litsentseeritud internetikasiino ja -pokkerituba, mis alustas tööd 2010. aastal. Olympic-Online pakub pokkerimängu maailma suurimas pokkerivõrgustikus iPoker Network.

Wikipedia definitsiooni järgi nimetatakse pokkeriks kaardimänge, mille eesmärk on võita endale pank kas tugevaima kombinatsiooniga või vastased mängust välja bluffides. Pokker on üks kõige levinumaid hasartmänge.

Pokkerist on mitu varianti, kuid mäng kulgeb enamasti sarnaselt. Sõltuvalt variandist võib mängija kasutada oma parima kombinatsiooni moodustamiseks kas oma käes olevaid kaarte (mida teised ei näe) või kombineerides käes olevaid kaarte laual asuvate ühiste kaartidega.

Pokkerid jagunevad ladumis-, tõmbamis- ja flopimängudeks. Populaarsed mängud on Texas Hold'em, Seven-card stud, Five-card stud, Omaha High, Omaha High/Low ja Razz.

Hetkel kuum