Kristi Malmberg • 20. september 2012 kell 11:38

Koalitsioon leppis kokku lastetoetuse tõstmises

Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu töögrupp leppis kokku lastetoetuste tõstmise kavas, reform käivitub järgmise aasta 1. juulist.

Koalitsioonierakondade kokkuleppe kohaselt tõstetakse suhtelises vaesuses elavate ühe lapsega perede lastetoetused senistelt 19,18 eurolt kahekordseks 38,36 euroni ja kahe lapsega peredel 76,72 euroni kuus. Lisaks tõuseb kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54-lt 95,9 euroni. Kolmikute sünnitoetus tõstetakse seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni. Samuti ei arvestata lisanduvaid lastetoetusi toimetulekutoetuste arvestamisel.

Kokkulepitud reform on kombinatsioon universaaltoetustest ja vajaduspõhistest toetustest.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur rõhutas, et senised lastetoetused jäävad kõigile alles. Lisanduvad täiendavad toetused. „Reformi tulemusel tõstame suhtelises vaesuses elavate ühe ja kahe lapsega perede lastetoetused senisega võrreldes kahekordseks. Lisaks tõuseb kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54-lt 95,6 euroni kuus. „Kolmanda lapse toetuse tõstmine kõigile peredele on selge perepoliitiline meede, et perre sünniks vähemalt kolm või enam last ja iive jõuaks plussi,“ lausus minister

Töögrupp jõudis lisaks kokkuleppele, et  tuleb premeerida ka sellist erakordset sündmust nagu kolmikute sünd ja sel puhul makstav ühekordne sünnitoetus tõstetakse seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni.

Lastetoetuste tõusu reform hõlmab ligi 70 000 last. Pered, kus need lapsed elavad, saavad täiendavat raha ja paraneb laste elukvaliteet ning võimalused arenguks. Reform käivitub järgmisest aasta 1. juulist ning rakendub täismahus 2015. aastast.

 

Hetkel kuum