Kaisa Gabral • 21. september 2012 kell 15:14

NATO väejuht: tegevusvariandid Eesti kaitseks on olemas

Eestit külastanud NATO Euroopa vägede ülemjuhataja admiral James Stavridis kinnitas, et NATO-l on olemas nii ressursid, tegevusvariandid kui kavatsus Balti riikide kaitseks, vahendas ERR.

 Iga-aastase Balti kaitsekonverentsi ABCD (Annual Baltic Defence Conference) raames Eestit külastanud admiral Stavridis arutas Eesti kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terrasega Euroopa julgeolekuküsimusi ning võimalusi liitlaste nähtavuse suurendamiseks Eestis.

NATO Euroopa vägede ülemjuhataja tunnustas Eesti otsust jätkata nõu ja toetusega Afganistani missiooni pärast 2014. aastat ning kiitis Eesti otsust kaitseotstarbeliste ressursside kulutamisel.

"Eesti on suurepärane näide, kuidas üks riik saab panustada alliansi tegevusse - Eesti kaitseväelaste professionaalne tegevus ISAFi operatsiooni alates 2003. aastast, samuti varasem osalus Kosovos ning NATO Küberkaitsekeskuse rajamise initsiatiiv on muljetavaldavad," ütles Stavridis.

Admiral Stavridis kohtus konverentsi ajal peaminister Andrus Ansipi, kaitseminister Urmas Reinsalu ja välisminister Urmas Paetiga.

Hetkel kuum