Rainer Saad • 5. oktoober 2012 kell 6:28

Päev börsil: EKP on valmis tegutsema

Euroopa börse ootab täna kõrgem avanemine, kuna Euroopa Keskpank ütles, et on valmis alustama võlakirjade ostmise programmiga.

Londoni börs avaneb 22 punkti üleval, Saksamaa börs 31 punkti üleval, Prantsusmaa börs 17 punkti üleval.

Euroopa börsid lõpetasid eile üleval pärast seda, kui Euroopa Keskpank jättis baasintressi 0,75 protsendile ning ütles, et on raskustes olevate eurotsooni riikide laenamiskulude alla viimiseks valmis alustama võlakirjade ostmise programmiga.

„Me oleme valmis,” ütles EKP juht Mario Draghi.

Aasia börsid on täna peale EKP otsust üleval. FTSE CNBC Asia 100 Index, mis mõõdab erinevaid börse, on 0,3% üleval. Jaapani Nikkei tõusis 0,2%, Hiina Shanghai börs on 1,45% üleval, Korea Kospi 0,15% üleval, Hongkongi Hang Seng 0,34% üleval.

Reutersi andmetel kohtuvad täna Londonis Hispaania peaminister Mariano Rajoy, Itaalia peaminister Mario Monti ja Prantsusmaa president Francois Hollande.

Täna jätkub Milanos kohtuprotsess endise Itaalia peaministri Silvio Berlusconi üle, keda süüdistatakse alaealise prostituudi teenuse kasutamises. Berlusconi on öelnud, et loodab järgmisel aastal parlamenti naasta ning eitab kõiki süüdistusi.

Hetkel kuum