7. oktoober 2012 kell 21:00

Inspektsioon: palgauuring ei rikkunud seadust

Andmekaitse inspektsioon uuris meditsiinitöötajate maksuandmete avalikustamise asjaolusid ning jõudis järeldusele, et riigiasutused võivad ametialaseid teabekogumeid kasutada muu hulgas analüütiliseks tegevuseks.

“Kui selline analüüs võimaldab paremini korraldada asutuste tööd või kujundada poliitikat, on tegu andmetöötlusega avalike ülesannete täitmiseks,” täpsustas andmekaitse inspektsiooni nõunik Stiina Liivrand.

Ta lisas, et isikuandmetel põhineva analüüsi juures on oluline, et isikustatud algandmed ei lekiks ning et analüüsi tulem oleks võimalikult suure üldistatusega.

“Piisavalt suure üldistusastmega on näiteks Tallinna või Viimsi valla elanike, samuti Eesti tervishoiu- või ehitussektori keskmine maksutulu. Selgelt lubamatu oleks aga näiteks kolme enimteeniva onkoloogi sissetulekute avalikustamine,” selgitas Liivrand.

Minister uuringus midagi ebaseaduslikku ei näe. Äripäev tõstatas möödunud kolmapäeval andmekaitse inspektsioonis küsimuse, kas arstide sissetulekute analüüsi tarbeks toimunud andmete töötlemine oli seaduslik.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles valitsuse pressikonverentsil, et ei näe arstide sissetulekute uurimises mingit probleemi.

Hetkel kuum