7. oktoober 2012 kell 21:00

Jaanus Vihand: ETK plaanib teistelt turgu ära võtta

ETK teatas reede hommikul, et Baltikasse suundunud Kati Kusmini järglaseks juhiametis sai Jaanus Vihand.

Vihand on juhtinud Bauhof Eestit, Rakvere Piima ning Rocca al Mare Suurhalli ning kuulunud erinevate ettevõtete nõukogudesse.

Miks otsustasite kandideerida ETK juhi kohale? Sellepärast, et ETK tundub olevat ettevõte, kus on piisavalt väljakutseid – samas on piisavalt potentsiaali ja võimalusi. Usun, et see saab olema väga pingeline, kuid põnev töö.

Milliseid muudatusi soovite ETKs teha? Arvan, et sellistele detailsetele küsimustele on vara vastata.

Loomulikult on mul oma nägemus, teatud punktid, mida esmajärjekorras tegema ja vaatama hakata. Aga millised need muudatused täpselt on, selgub, kui ma pisut ametis olen olnud ja asjadega põhjalikumalt tutvunud. Praegu on vara muudatustest rääkida.

Pressiteate vahendusel ütlesite, et loodate teha tõsist meelehärmi konkurentidele. Mida selle all silmas peate? Mida selle all ikka silmas peetakse. Loomulikult kavatseme turuvõitluses olla see pool, kes mitte turgu ei kaota, vaid pigem teiste käest seda ära võtab.

Millises seisukorras Te ettevõtte enda kätte saate? Jällegi – mul on selle kohta oma nägemus, aga see põhineb infol, mis ei ole kaugeltki täielik. Terviklikku hinnangut on praegu vara anda. Kui te mulle helistate umbes kuu aja pärast, siis oskan öelda.

Olete olnud Ekspress Grupi turundusjuht, aga seda ei ole pressiteates Teie CVs nimetatud. Miks? Minu CVs on see täiesti olemas. Saadetud pressiteates olid vaid mõned viimased töökohad välja toodud, Ekspress Grupp oli lihtsalt varasem töökoht.

Kas teate ka, kes oli teie konkurent, keda viimases voorus võitsite?  Saan aru, et lõppvoorus oli meid kaks. Kui maa õigesti aru sain, oli alguses viiskümmend inimest, kes oma andmed saatsid. Nende seast valiti välja mingi kogus, kes edasi said. Lõppvooru jõudis kaks, aga ma tõesti ei tea, kes koos minuga lõppvooru sai.

Hetkel kuum