11. oktoober 2012 kell 16:33

Londoni OM ei andnud Briti majandusele erilist tõuget

Kuigi üle poole miljoni Londoni olümpia ja paraolümpia mängude külastaja võis aidata riigi välja majanduslangusest, siis turistide koguarv OMi ajal hoopiski langes.

Augustis külastas Ühendkuningriike veidi üle kolme miljoni välisturisti, mida on 5% võrra vähem kui 2011. aasta augustis, vahendab Reuters Suurbritannia statistikaameti teadet.

Sellegi poolest kulutasid turusid 9% rohkem raha, kui aasta tagasi. Selle alla käivad ka olümpiamängudele ostetud piletid.

"Olümpiamänge külastanud turistide keskmine rahakulutamine oli ligi kaks korda suurem võrreldes tavaturistidega," teatas statistikaamet.

Ameti hinnangul külastas riiki juulis ja augustis 590 000 inimest, kes käisid mängudel või ostsid vähemalt ühe pileti mõnele üritusele.

Samas oli Londoni teatrites, muuseumides ning isegi ühistranspordis märgatav inimeste puudus, mis tõstatas mure, et OM võis hoopiski kohalike ettevõtete äri kahjustada, sest ülejäänud turistid hoidsid linnast eemale.

Kõigele vaatamata oodatakse juulist septembri lõpuni kestnud kvartalis majanduskasvu. Reutersi küsitletud ökonomistid prognoosivad keskmiselt 0,6% majanduskasvu, mis tähendaks ametlikult majanduslanguse lõppu, kuna eelnevad kolm kvartalis majandus kahanes.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum