Kristi Malmberg • 15. oktoober 2012 kell 12:40

IMF kiitis Eestit

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) aastakoosolekul avaldati Eesti delegatsioonile tunnustust, sest Eesti majandus on suhteliselt heas olukorras ja poliitika on aidanud kaasa kiirele kriisist taastumisele.

Aruteludes majandusolukorra üle kutsus IMFi rahandus- ja finantskomitee liikmesriike üles kokkulepitud poliitikat kiiresti ellu viima, sest üleilmne majanduskasv aeglustub ja usaldust maailmamajanduse vastu tuleb tugevdada, teatas Eesti Pank.

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul ei tohiks valitsused eelarvepuudujääkide vähendamiseks vajalike meetmete rakendamist kavandada liiga pika perioodi peale, sest ebakindlus muidu hoopis suureneb, mitte ei vähene. „Eelarveid tuleks kohandada pigem kriisi algusaastatel, sest nii luuakse soodsam kasvupinnas. Seda on kinnitanud ka Eesti kogemused,“ ütles Ardo Hansson.

IMFi ja maailma majandusjuhid avaldasid tunnustust Euroopa Keskpangale viimastel kuudel astutud sammude pärast, mis on aidanud taastada poliitilist ja majandusega seotud usaldust euroala vastu.

IMFi rahandus- ja finantskomitee kohtumisel tõdeti, et lõpule tuleb viia 2010. aastal kokkulepitud kvoodi- ja valitsemisreform ning nädalavahetusel allkirjastasid IMF ja selle mitmed suuremad liikmesriigid kahepoolsed laenulepingud, nagu varem oli kokku lepitud.

 

 

Hetkel kuum