• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Arco Vara vahetab juhti

  Tallinna börsifirma Arco Vara nõukogu otsustas kutsuda ettevõtte eesotsast tagasi Lembit Tampere ja määrata uueks juhatuse esimeheks riigikohtus Rävala kinnistu süüasjas süüdi mõistetud kunagise advokaadi Tarmo Silla.

  Äripäeva andmetel soovis Arco Vara Tamperest kui juhatuse esimehest lahti saada juba suvel. Toona küsis Äripäev kommentaari Arco Vara nõukogu esimehelt Richard Tomingaselt. “Kõik töölepingud lõpevad kunagi. Ei saa kommenteerida, enne kui vastavad ettepanekud või muudatused peaks ellu viidama, info ainult läbi börsisüsteemi,” vastas Tomingas küsimusele, kas nõukogu on arutanud Tampere tagasikutsumist.
  Üllatus see polnud. Tampere ise ei osanud toona kuulujuttu kommenteerida. Nüüd ütles Tampere, et ennetähtaegne töölepingu lõpetamine ei tulnud üllatusena. “Kui vaadata, mis on aasta jooksul toimunud, siis on ju nõukogu vahetunud suisa kaks korda. Eks see uue omanikusuhte tekkimine seal nõukogu tasandil toob kaasa ju ka paratamatult selle, et tahetakse teha midagi teisiti ja mingit oma asja. Ma arvan, et on täiesti ootuspärane, et kui on vahetunud praktiliselt kogu nõukogu, siis sellega kaasneb ka juhataja vahetus,” selgitas Tampere.
  Küsimusele, kas lahkuti sõpradena, vastas Tampere: “See ei ole küll terminoloogia, mida ma saaksin kasutada. Aga ma ei ole üllatunud. Minul hetkel küll nõukogule etteheiteid ei ole.”
  Arco Vara nõukogu liige ja aktiivne investor Arvo Nõges ütles, et nõukogu pidas juhatuse esimehe vahetamist vajalikuks. “No tõenäoliselt võiks siin otsida seost Arco Vara majandustulemustega,” viitab Nõges, lisades, et vaevalt Arco Vara aktsionärid julgeksid öelda, et nad on nende tulemustega rahul.
  Avaliku firma juhiks saab kriminaalkorras karistatud kunagine advokaat Tarmo Sild, kes on olnud seotud paljude firmadega ning aastatel 2006–2008 istunud ka LHV Groupi nõukogus.
  Nõgese kinnitusel oodatakse uuelt juhilt paremaid majandustulemusi. “Kindlasti me ootame konstruktiivset tööd,” lisas ta.
  Ettepanek Tampere tööleping lõpetada tuli nõukogult, kellelt täpsemalt, ei pea Nõges oluliseks välja tuua. “Ütleme, et nõukogu on istunud, seda lugu arutanud ja püüdnud leida lahendust – ja selline lahendus sellele leiti. Ja nõukogu on selle heaks kiitnud. Päris eksprompt see ei tulnud, ega uue inimese leidmine väga kiiresti ei käi,” rääkis Nõges.
  Ettevõttel vilksatas vaid üks kvartalikasum. Börsifirma suuromanike vahel toimunud aastatepikkune hõõrumine on viinud selleni, et tänavu on Arco Vara nõukogust lahkunud kolm ja tulnud juurde viis uut nõukogu liiget.
  Tampere sai Arco Vara eesotsa 2008. aasta augustis, kui kinnisvaraarendusfirma juba kääris ning vennad Arti ja Viljar Arakas nägid ettevõtte arengut  märksa konservatiivsemalt kui teised suuromanikud Richard Tomingas ja Hillar-Peeter Luitsalu, mis nende teed ka lahku viis.
  Tampere sai nelja aasta eest kaela suure võlakoorma all ägava börsifirma, mida ta juba 2008. aasta lõpus ligi miljardi krooni (63,3 miljoni ­euro) võrra alla hindas.
  Tampere juhiks oleku aja jooksul on teenitud vaid üks kvartalikasum 2010. aasta neljandas kvartalis. Aktsia on selle aja jooksul 82% odavnenud.
  Selle aasta 31. juuni seisuga olid firma kinnisvarainvesteeringud hinnatud 42 miljoni euro väärtuseks. 50protsendise allahindluse korral langeks Arco Vara omakapital nulli ning firma vajaks omanikelt rahasüsti.
  Lisaks vajab veel teenindamist 22,7 miljoni ­euro suurune ulatuv laenukoorem.
  Luitsalu aitas Sillal nõuda võlga Aivo Pärnalt
  Arco Vara uueks juhiks saav Tarmo Sild kasutas kuus aastat tagasi Arco Vara ühte omanikku Hillar-Peeter Luitsalu vahemehena suhtlemisel ettevõtja Aivo Pärnaga.2006. aasta septembris pöördus Sild Luitsalu poole palvega tuletada ärimees Aivo Pärnale meelde tema täitmata kohustusi summas 1,5 miljonit krooni.Luitsalu ütles kohtus, et ta helistas Silla palvel Pärnale ja tuletas meelde, et Pärn on inimestele midagi võlgu. Luitsalu enda sõnul ei teadnud ta võla tagamaid ja arvas, et Pärn on jäänud võlgu advokaadibüroole Lextal, kus Sild advokaadina töötas. Luitsalu osalemine vahemehena tuli avalikuks Rävala kinnistu pistisesüüasjas. Luitsalu osales kohtuprotsessil tunnistajana. Rävala kinnistu kohtuasja keskmes oli endine keskkonnaminister Villu Reiljan, kes jäi kohtus süüdi pistise nõudmises. Reiljan nõudis ettevõtja ­Aivo Pärnalt alguses miljon krooni ja hiljem 1,5 miljonit krooni pistist keskkonnaministeeriumile Tallinnas Rävala pst 8 asunud hoone müügi korraldamise eest. Reiljani ülesandel nõudis Pärnalt pistist just Tarmo Sild.Reiljanit karistas kohus 2,3aastase tingimisi vangistusega 3aastase katseajaga. Sild ja Pärn said rahalise karistuse.
   
  Kes on kes
  Tarmo Sild 
  Haridus:1998 Tartu Ülikooli õigusteaduskond B.A.1997–1998 Helsingi Ülikooli õigusteaduskond1999 Vrije Universiteit Brussel; PILC; LL.M
  Töökogemus:1998–2003 Advokaadibüroos HETA vandeadvokaat ja juhatuse liige2003–2012 Advokaadibüroo LEXTAL asutaja, vandeadvokaat, juhatuse liige ja nõunik2000 MFV Lootus OÜ asutaja, juhatuse liigeAlates 2008 ASi IuteCredit Europe asutaja ja juhatuse liige
   
  Tasub teada
  Karistatud mees
  19. mail 2009 mõistis Harju maakohus vandeadvokaat Tarmo Silla süüdi Rävala 8 kinnistu valikpakkumise altkäemaksu süüasjas kui pistise vahendaja (Karistusseadustiku §-s 295 lg 1).
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Kalev Kaljuste: pöörame pilgud (ka) Rootsi!
Pärnus tegutseb palju Soome ettevõtjaid, kuid minu arvates tuleks alustada Pärnu linna kui ühe parima elukeskkonna ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna turundamist ka Rootsi suunal, kirjutab sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber kohalikel valimistel Pärnus Kalev Kaljuste vastuses Äripäeva valimiste-eelsele küsitlusele.
Pärnus tegutseb palju Soome ettevõtjaid, kuid minu arvates tuleks alustada Pärnu linna kui ühe parima elukeskkonna ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna turundamist ka Rootsi suunal, kirjutab sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber kohalikel valimistel Pärnus Kalev Kaljuste vastuses Äripäeva valimiste-eelsele küsitlusele.
Ignitis ja Šiauliu vedasid Balti börse allapoole
Tallinna börsiindeks langes täna 0,4 protsenti, 1939,5 punktini. Balti börsiindeks kukkus aga 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 1557,1 punktil.
Tallinna börsiindeks langes täna 0,4 protsenti, 1939,5 punktini. Balti börsiindeks kukkus aga 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 1557,1 punktil.
Looduskivi on nägus ja vastupidav naturaalne materjal
Meie planeedi 15–70 km paksune tahke välimine maakoorekiht koosneb erinevatest kivimitest. Inimene on aastatuhandete jooksul õppinud neid kivimeid oma hüvanguks kasutama ning neid ehitus- ja viimistlusmaterjaliks vormima.
Meie planeedi 15–70 km paksune tahke välimine maakoorekiht koosneb erinevatest kivimitest. Inimene on aastatuhandete jooksul õppinud neid kivimeid oma hüvanguks kasutama ning neid ehitus- ja viimistlusmaterjaliks vormima.
Kaup24 ja Hansapost saavad uue tegevjuhi