Anu Jõgi • 23. oktoober 2012 kell 12:43

Stora Enso koondab 500 töökohta

Metsakontsern Stora Enso laseb käiku ulatusliku säästuprogrammi, mille käigus kaotab üle maailma rohkem kui 500 töökohta, kirjutab Helsingin Sanomat.

Osa koondamistest puudutavad ka Soomet. Eesmärk on kokku hoida üle36 miljoni euro.

Ettevõte sulgeb Soomes lainepapitehase Ruovesil järgmisel kevadel, mille põhjuseks on lainepapi nõudluse kahanemine tehase väike kasuminumber. Sulgemine puudutaks sealset 60 töötajat.

Plaanis on efektiivistada Heinola, Inkeroineni ja Pori kartongitehase tegevust ja lainepapi tootmist kõigis Rootsi tehastes. Selle tegevuse käigus koondatakse kokku umbes sada töökohta järgmise aasta sügisel.

Prantsusmaal müüb Stora Enso ajakirjapaberit tootva Corbehemi tehase. Rootsis pannakse seisma üks ajalehepaberit tootev masin.

Stora Enso avaldas täna juuli–septembri tulemused. „ Kolmas kvartal läks ootuspäraselt ja veidi pareminigi,“ tõdes ettevõtte tegevjuht Jouko Karvinen. „Kvartalitulemus on meie ootuste ülemises pooles, ja mis peaasi, rahavoog oli kindel.“

Ettevõtte käive kahanes veidi eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes, kasum aga paranes üle 30 miljoni euro võrra, olles 175 miljonit eurot.

Eestis kuulub Stora Enso paberi-ja puidutööstuskontsernile Stora Enso Eesti, mille koosseisus on puidutöötlusüksused Imaveres ja Näpil ning metsavarumisüksus kontoritega Pärnus, Imaveres, Tartus, Kuressaares ja Näpil, seisab ettevõtte majandusaasta aruandes. Lisaks tootmis- ja varumisüksustele tegutseb alates 2010. aastast Stora Enso Eesti ASi koosseisus ka Tallinna Globaalne Finantsteenuste Keskus, mis teenindab finants- ja tehingutöötlusprotsesse

Eelmise aasta lõpu seisuga oli ettevõttes 610 töötajat.

Stora Enso Eesti ASi käive oli mullu oli 180 miljonit eurot ja kasum üle 15 miljoni euro.

Hetkel kuum