Indrek Kald • 24. oktoober 2012 kell 7:13

Kanter lõpetas koostöö Rebase ja Hafsteinssoniga

Alates novembrist lõppeb kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri koostöö treener Vesteinn Hafsteinssoni ja tiimi juht Raul Rebasega.

Kanteri teatel on ta otsustanud jätkata sportlasteed vähemat aastani 2016 ja on selleks perioodiks püstitanud maksimaalsed eesmärgid. "Arvan, et algavaks olümpiatsükliks on vaja teha muudatusi ja praegu, pärast edukat hooaega, on hea aeg neid teha," lisas ta. "Me lahkume sõpradena," märkis Kanter.

"Tänan Rauli minu talendi märkamisel ja arendamisel. Raul on tiimi juhina aastate jooksul toonud appi õigeid inimesi, kes oma kompetentsiga on loonud palju uut väärtust, tulemuseks palju medaleid. Tema leidis ja kutsus siia ka Vesteinni. Vesteinn viis mind kettaheite absoluutsesse tippu nii tehniliselt kui füüsiliselt. Tema hästi planeeritud hooajad on mind alati tiitlivõistlusteks tippvormi viinud," märkis Kanter reediale saadetud pöördumises.

Kuidas ja missuguses koosseisus jätkab Kanter oma ettevalmistust, pole praegu  selge. "Veel on aega pidada plaani ja  läbirääkimisi. Selguse tulles informeerin meediat kohe," kinnitas ta. 

Vesteinn Hafsteinssoni sõnul on aeg koos Eesti sportlastega ja eelkõige Kanteriga olnud fantastiline. "Mu õpilaste edusammud on iga treeneri unistus ja minu unistus täitus, Gerd sai olümpiavõitjaks. Praegu toimuvad muudatused on  tavalised ja loogilised, aja jooksul tekivad erinevad arvamused tulevikuteede suhtes ja siis on mõistlik õpilase edu nimel kutsuda esile muudatusi," selgitas ta.

"Kanter on füüsiliselt ja vaimselt sellises vormis, et võib veel aastaid olla maailma tipus ja võita medali Rio de Janeiros," lisas Hafsteinsson.

Islandlasest treener jätkab koostööd Märt Israeliga. "Side Eestiga on mulle väga oluline, olen siit tänu Raulile saanud elupõliseid sõpru, õppinud hindama teie maad ja rahvast. Siin olen arendanud ennast kui treener ja ma loodan Gerdi arengutee kunagi ka treeneritele mõeldud raamatuks vormida," selgitas ta. 

Raul Rebase kinnitusel on Kanteri soov võita kolmas medal üliraske, vaid 1,3% olümpiavõitjaist on seda suutnud. "Minu otsus, lahkuda koos Vesteinniga on puhtalt strateegiline, see annab Gerdile võimaluse alustada puhtalt lehelt, teha ise kõik otsused, võtta kogu vastutus," märkis ta.

Rebase sõnul on nende tiimi tugevus olnud võime muutuda, kohaneda olude ja asjaoludega. "Lahkumine suure edu ajal võib tunduda ebaloogilisena. Ilma muutmata ei muutu. Loodan, et Gerdi tulevased edusammud tõestavad praeguste sammude õigsust, samuti loodan, et Gerd jätkab võitlust puhta dopinguvaba spordi eest," lisas ta.

Senises koosseisus töötav meeskond on aidanud Gerd Kanteril võita kaheksa tiitlivõistluste medalit (kuld Pekingi ja pronks Londoni OMilt, neli medalit  maailmameistrivõitlustelt ja kaks Euroopa meistrivõistlustelt).

Kanter on tulemusega 73.38 maailma kõigi aegade edetabeli kolmas ja unikaalse saavutusena juhtis 2006–10 maailma edetabelit viis aastat järjest, mida pole suutnud üksi meesheitja kogu spordiajaloos.

Vesteinn Hafsteinssoni õpilased Gerd Kanter ja kuulitõukaja Joachim Olsen Taanist  on kokku võitnud 13 medalit tiitlivõistlustelt, finaalidesse on veel pääsenud kolm tema õpilast (Märt Israel, Omar el Ghazaly ja Christina Schwervin). Hetkel on islandlase grupis heitjaid erinevatest riikidest, teiste hulgas ka maailma 2012 aasta kuni 20 aastaste kettaheitjate liider Daniel Stahl Rootsist.

Raul Rebane võitis 2010. aastal Euroopa Kergejõustikuliidu Innovatsioonikonkursil esikoha teadustööga "Sportlase sotsiaalne roll".

Hetkel kuum