24. oktoober 2012 kell 5:01

Viljandi edukaima kasum 7kordistus

Viljandimaa edukaim ettevõte, küttepuude tootmise ja pakendamisega tegeleva Benexon OÜ kasum kasvas aastaga seitse korda, selgub tänasest Äripäeva Viljandimaa TOPist.

Viljandimaa edukaimaks tõusis Benexon peamiselt hoogsalt kasvanud käibe ja kasumi tõttu. Käive kasvas ligikaudu 50%, olles möödunud aastal 2,9 miljonit eurot. Kasum aga suurenes koguni seitse korda 1,2 miljoni euroni.

Ettevõtte juhi ja ühe omaniku Silver Särevi sõnul põhjustas suurt käibe- ja kasumikasvu hea hooaeg. Hooajaks loetakse kõige magusamat ekspordiaega, mis kestab septembrist veebruarini. Siis läheb lisaks Eestile suur osa toodangust välisturgudele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Norrasse, Saksamaale ja Iirimaale. Ülejäänud kuudel keskendutakse rohkem koduturule, kust tuleb ka enamik käibest.

Särevi sõnul oli üle-eelmine hooaeg ehk 2010. aasta lõpp ja 2011. aasta algus ettevõttele soodne, sest toorme hind langes pärast seda, kui müügihinnad klientidega olid kokku lepitud. "See mõjutas päris suurelt toodete kasumlikkust," märkis Särev. 

Samuti peab ta oma firma üheks eeliseks konkurentide ees eritooteid ning eripakendeid. Nimelt on klientidel võimalus Benexonist tellida ka mittestandartseid tooteid, see tähendab, et näiteks eri liiki puud on ühes pakendis. Samuti on võimalik lasta puid laduda enda soovitud pakenditesse. "Tavaliselt, kui on nišitoode, siis see on ka tasuvam. Näiteks pannakse ühte pakendisse segamini lepp, kask, saar või siis tuleb eridisainiga pakend. Selliseid tooteid enamus ei oska või ei viitsi teha. Me teeme igasugust, mida küsitakse," rääkis Särev.

Viimane hooaeg nii edukas ei olnud, sest ilmastik oli soe ning müügimahud vähenesid. "Eelnevad aastad olid olnud ju külmad, kõik suure hurraaga tegid lepinguid, aga nüüd tuli peale selline hooaeg, kus mingi moment lõppes müük ära. Kõik olid valmistunud, et tuleb suur külm talv, aga lõpptulemus oli see, et ei tulnud midagi," kirjeldas Särev olukorda möödunud talvel ning avaldas lootust, et ehk läheb sel hooajal paremini.

Kuidas firma omanikud pizzaärist küttepuude müümiseni jõudsid, loe tänasest Äripäevast Viljandimaa TOPist.

Autor: Kadri Põlendik, Rivo Sarapik

Hetkel kuum