Rainer Saad • 29. oktoober 2012 kell 6:36

Päev börsil: orkaan Sandy sulgeb börse

Euroopat ootab tagasihoidlik algus, kuna orkaan Sandy tõttu täna USA börsidel kauplemist ei toimu.

Londoni börs avaneb 2 punkti all, Saksamaa börs 4 punkti all, Prantsusmaa börs 4 punkti üleval.

USA idarannik valmistub orkaan Sandy’ks, mida peetakse Ameerika ajaloo suurimaks tormiks. NYSE Euronext, Nasdaq OMX ja CME Group on teatanud, et täna kauplemist ei toimu. Veel ei ole teada, kas ka homme on börsid suletud. Wall Steeti pangad on teinud varuplaane, nagu viinud töötegemist teistesse linnadesse ning lubanud töötajatel kodus tööd teha.

Euroopa Keskpanga liige Ewald Nowotny ütles, et Hispaania peaks kõigepealt ise proovima ennast refinantseerida enne EKP võlakirjade ostmise programmist abi küsimist. Rääkides Austria televisioonile ORF, ütles Nowotny, et Hispaania ei vaja kohest abi, riigil puuduvad struktuursed probleemid nagu Kreekal ning Hispaania suudab enda võlga praegu ise refinantseerida.

Rupert Murdochi News Corp. plaanib teha 1 miljardi naela suuruse pakkumise kirjastusgrupile Penguin.

Täna teatavad kvartalitulemused Rootsi lukutootja Assa Abbloy, elektriautode tootja Tesla, Telecom Italia, kullerteenuse firma TNT, Porsche ja Olympic Entertainment Group.  

USA börside sulgemine täna Aasia turge eriti ei mõjutanud. Investorite tähelepanu oli suunatud ennekõike ettevõtete leigetele tulemustele.

FTSE CNBC Asia 100 Index, mis mõõdab erinevaid Aasia börse, on 0,3% all. Jaapani Nikkei on 0,05% miinuses, Hongkongi Hang Seng on 0,4% all, Korea Kospi on 0,1% üleval.    

Hetkel kuum