7. november 2012 kell 21:00

Ericssoni koondamine Eestit ei puuduta

Maailma suurim mobiilsidevõrkude tootja Ericsson teatas eile 1550 töökoha koondamisest Rootsis, Eesti Ericssoni töötajaskonda koondamine ei puuduta.

Ericssoni pressiesindaja Milla Nummenpää sõnul ei mõjuta Rootsis tehtavad muudatused teisi üksusi. “Viimase paari aasta jooksul oleme pidevalt rakendanud globaalseid energiatõhususe meetmeid kõigis piirkondades ja üksustes. Tänane teade on osa sellest pidevast pingutusest ja mõjutab vaid töötajaid Rootsis,” ütles Nummenpää eile.

Lõviosa töökohtadest tõmmatakse kokku sidevõrkude divisjonis, vahendas agentuur Bloomberg.

Kulukärped. “Me peame tagama oma strateegia elluviimise, mis näeb ette turuliidri positsiooni hoidmist, investeeringuid teadus- ja arendustegevusse ning klientide vajaduste rahuldamist,” ütles Ericssoni personalijuht Rootsis Tomas Qvist. Selle saavutamiseks tuleb vähendada kulusid ja tõsta efektiivsust.

Mobiilsidefirmad vähendavad investeeringuid võrkudesse, kuna majanduskasvu pidurdumine ja kasvav konkurents aeglustuvad abonentide arvu kasvu. Et korvata nõudluse vähenemist ning kasvanud konkurentsi, püüab Ericsson müüa rohkem teenuseid.

Alcatel-Lucent SA, mis teatas läinud nädalal kolmanda kvartali kahjumist, koondab 5500 töökohta ehk 15% oma palgalistest Prantsusmaal.

Hetkel kuum