Rainer Saad • 13. november 2012 kell 17:16

Euroopa suurim kindlustaja hoiatab võlakirjamulli eest

Euroopa suurim kindlustaja Allianz ütles, et madalad intressimäärad on põhjustanud valitsuse võlakirjaturul mulli ning sama võib juhtuda ka aktsiatega, kui keskpangad enda rahapoliitikat koomale ei tõmba.

„Vaadates Saksamaa võlakirju, siis on meil mull riigivõlakirjaturul ning keskpangad ujutavad turge likviidsusega üle,” ütles Allianzi juhatuse liige Maximilian Zimmerer, vahendas Bloomberg.

Saksa ja Šveitsi kahe aastase tähtajaga riigivõlakirjade tootlus on alates juulist olnud negatiivne, kuna investorid on soosinud neid riskantsematele varadele nagu Itaalia ja Hispaania valitsuse võlakirjad. Euroopa Keskpanga president Mario Draghi on finantsinstitutsioonidele alates detsembrist laenanud üle 1 triljoni euro ning lubanud piiramatus koguses laene pankadele.

Zimmerer ütles, et Allianz hajutab riskide maandamiseks oma investeeringuid ning vähendab Saksa võlakirjade osakaalu, kuna tootlused on langenud „ebasoodsale tasemele.”

Zimmereri sõnul võivad aktsiahinnad samuti üle paisuda, kui keskpangad intressimäärasid ei tõsta.

„Me loodame, et intressimäärad tõusevad hiljemalt kahe aasta jooksul, vastasel juhul liigume aktsiaturgudel uude mulli,” ütles ta.

Hetkel kuum