Ken Rohelaan • 20. november 2012 kell 18:09

2,3 miljardi dollariline pettus viis seitsmeks aastaks vangi

Šveitsi investeerimispanga UBS-i endine börsimaakler Kweku Adoboli mõisteti Suurbritannia ajaloo suurima pettuse tõttu seitsmeks aastaks vangi, vahendas Reuters.

UBS-i Londoni harus töötanud Adoboli tunnistas börsil kaugel piiridest väljunud autoriseeritud riskide ületamist ja väljamõeldud sissekannete kirjutamist, et oma tegelikku olukorda varjata.

Adoboli peab reaalselt trellide taga veetma kolm aastat, enne kui saab vabadusse nelja aasta pikkust tingimisi karistust kandma. Kui arvestada vahi all veedetud aega, võib ta vanglast väljuda umbes kahe ja poole aasta pärast.

Esialgu ei tunnistanud Adoboli end süüdi kahes pettuses, mis käsitlesid perioodi 2008. aasta oktoobrist kuni vahistamiseni 2011. aasta 15. septembril.

Adoboli teatas oma ülemustele rahalistest kaotustest 2011. aasta 14. septembril e-postiga ja ta arreteeriti järgmise päeva varajastel tundidel tööl kontorist. Adoboli kohtuistung algas aasta hiljem.

Kuigi UBS eitab seoseid Adoboli rahaliste kaotuste ja sellele järgnenud otsusele vallandada 10 000 töötajat, jäid mitmed sündmuste käiguga teadlikud isikud arvamusele, et ilma juhatuses toimunud muudatusteta poleks sellist olukorda tekkinud.

Skandaalijärgselt lahkusid ametist või vallandati mitmed UBS-i juhtivad töötajad, nende hulgas endine panga juhatuse esimees Oswald Gruebel.

Hetkel kuum