Ave Lepik • 3. detsember 2012 kell 12:23

Ülikool jagas ärieetika stipendiume

Täna andsid Tartu Ülikooli Eetikakeskus, Tartu Ülikooli SA ja Swedbank Eesti üle esimesed doktorantidele mõeldud ärieetika stipendiumid. Jagamisele läks neli stipendiumi kogusummas 8000 eurot.

2000 euro suuruse stipendiumi saavad Lea Roostalu, Merle Rihma, Birgy Lorenz ja Age Poom.

Taotlusi hinnanud komisjon eelistas stipendiumite jagamisel uurimustööde tulemuste praktilist kasutatavust ja rakendamist Eesti ärimaastikul.

Näiteks üks uurimus loob väärtust eelkõige tööandjate-töötajate vaheliste suhete kontekstis ning ettevõtete maine mõjutamise aspektist. Üks doktorantidest uurib aga juhtimist läbi sotsiaalse vastutuse ja jätkusuutlikkuse.

”Ettevõtluse jätkusuutlikkust silmas pidades peame küsima: milline on ärieetika meie keskkonnas ja milline on ettevõtete roll kestliku ühiskonna kujundamisel. Need on küsimused, mille üle tasub arutleda," kommenteeris Swedbanki Eesti juht Priit Perens. 

Tänavu septembris loodud stipendiumprogrammi raames antakse perioodil 2012–2014 välja kuni neli 2000 euro suurust stipendiumi mõlemal õppeaastal.

Stipendiumile saavad kandideerida kõikide Eesti kõrgkoolide akrediteeritud erialade doktorandid, kes on motiveeritud tegelema vastutustundliku ettevõtluse ja ärieetika küsimustega ning soovivad teha selles valdkonnas teadusliku uurimistöö.

Stipendiumprogramm on avatud ka järgmisel 2013/2104 õppeaastal.

Hetkel kuum