6. detsember 2012 kell 21:00

Viimsi volikogu juht paneb ameti maha

Viimsi vallavolikogu esimees Aarne Jõgimaa astub aasta lõpus ametist tagasi. Enda sõnul tahab ta ameti mahapanemisega Viimsis opositsioonilist Reformierakonda juhtiva Märt Vooglaiu elu võimalikult raskeks teha.

“Ta on palju kurja vaeva näinud, et mind lahti kangutada ja tänu sellele Viimsi vallas võimu saavutada. Seda võimalust ma talle aga ei anna. Ta on minu peale väidetavalt palju raha ja aega raisanud. Arvan, et nüüd on tal aeg kellegi teise peale raha raiskama hakata,” rääkis Jõgimaa.

Koalitsioon püsib tema ütlust mööda edasi. “Eesotsa asub teine mees, keda Vooglaiul on jälle vaja pommitada. Kui ta taas piiri peale jõuab, siis söödame talle uue mehe ette,” ennustas Jõgimaa naerdes. “Väsitame ta ära, nii nagu Keskerakond riigikogus eelarve venitamisega teeb. Vooglaid käis ju ka Edgar Savisaare jutul ja ta on näinud palju vaeva. Las ta näeb vaeva edasi, vaatame, kauaks tal tossu jätkub,” selgitas Jõgimaa.

Volikogu esimees täpsustas, et ametist loobumine oli kokku lepitud valla võimuliiduga. Jõgimaa peab aga volikogu eelarvekomisjoni esimehe ametit edasi.

Uueks volikogu juhiks peaks saama sarnaselt Jõgimaaga Viimsi Ettevõtjate Liitu kuuluv Priit Robas. “Hea on see, et saab selle seltskonna tegevust volikogus natuke juhtida. Loodan, et asi paraneb, ” märkis Robas.

Sisemine käärimine. Märt Vooglaidu uudis ei üllatanud. “Eks tal oli ammu aeg tagasi astuda, seda oleme kogu aeg taotlenud,” tõdes ta. Vooglaid lisas, et Robas on valla jaoks kindlasti parem valik.

“Loodame, et Priit Robas oma sirgeseljalisusega jääbki selliseks ja ajab eelkõige ikka valla asja,” lisas ettevõtja.

Eelmisel pühapäeval Tallinna linnapea Edgar Savisaarega Viimsi asju arutanud Vooglaid ei usu, et see kohtumine Jõgimaa tagasiastumist mõjutas.

“Seal on sisemine käärimine, mis on toimunud pikka aega,” märkis ta. Vooglaid andis selle asemel mõista, et  suur roll on hoopis sellel, et Jõgimaa teod on avalikkuse ette toodud.

Septembris alustas Tallinna ringkonnakohus kriminaalmenetlust, uurimaks Jõgimaa rolli valla torustike riigihanke maksumuse suurendamisel voli­kogus.

Äripäev kirjutas septembris, et rahandusministeerium uurib 700 000eurost laenugarantiid, mille andis valla ettevõte Viimsi Haldus Jõgimaa osalusega firmale Esmar Ehitus.

Volikogu esimees saatis toona Äripäeva ajakirjaniku põrgusse. Eile märkis Jõgimaa, et otsus­tas nüüd ajakirjanikega viisa­kam olla.

Hetkel kuum