Ave Lepik • 18. detsember 2012 kell 12:57

Vaata Ajujahi uut ideevalikut

Eesti suurima ettevõtluskonkursi Ajujaht žürii valis eile välja 25 äriideed, mis pääsevad uuel aastal algavasse arenguprogrammi ning asuvad võistlema konkursi võidu nimel.

Ajujaht 2013 paremad 25 äriideed

E-garantiiE-garantii võimaldab tõendada garantii kehtivust pabertšekke säilitamata, sest kõik tšekid hoitakse alles elektrooniliselt veebilehel www.egarantii.eu.

Shoppa.meShoppa.me koondab rõiva- ja jalatsipoodide tootevaliku, et tarbija saaks enne poodiminekut näha, millises poes milliseid riideid ja mis hinnaga müüakse.

Kids OSKids OS on Androidil põhinev mobiilne operatsioonisüsteem, mis annab rahutunde lapsevanematele, kui nende laps on kodust eemal ja mobiiltelefon on temaga kaasas.

Food ExpressFood Express on mobiilirakendus, millega saab tellida oma lemmiktoitu erinevatest söögikohtadest nii kaasaviimiseks kui ka kulleriga koju.

ITS EstoniaITS Estonia tegeleb kemikaalide ja ravimite ohutuse testimisega.

Jomi Interactive OÜJomi jälgib joodud vee hulka ning teavitab hiilivast janutundest juba enne kurgu kuivama hakkamist, aidates säilitada kirgast meelt ja reibast olemist.

VideovõimlemineTaastusravi patsiendi abimees kodusel ravivõimlemisel.

TekiMängKvaliteetsed, usaldusväärsed, keskkonnasõbralikud ja personaalsed lapsi lõbusalt arendavad tegevustekid, mis pakuvad rõõmu tervele perele.

RannaküünalRannaküünal on puidust põletuspaku sarnane toode õues kasutamiseks, mis toimib korstna põhimõttel ning tuule olemasolul.

YouDo.eeYouDo aitab kiiresti leida kunstniku, parandada kraani, riputada lühtrit. Kui sul endal pole aega, et midagi teha, siis saad leida kellegi, kes teeb seda sinu eest. 

Korda6Korda6 on veebiteenus, mille abil on lihtne õpitut üle korrata. Eelkõige on see sõnavara kordamiseks ning definitsioonide, aastaarvude jms meelde jätmiseks. 

NordicFires AdventuresLoodusharidus- ja elustiiliturismi programmid välisturistidele Eestis kohaliku oskusteabe, ajaloo ning geograafilise asukoha baasil. 

mängutoad.eeMängutoad on teenus, mille kaudu on lapsevanemal võimalik kodulehelt kiirelt ja mugavalt leida sobiv vaba mängutoa aeg, see broneerida ja ettemaks tasuda. 

Ürituse logoga joogitopsidLogoga plastiktopsid, mida saab meelelahutusüritustel soetada nii karastusjookide tarbimiseks kui ka meeneteks. 

ÖkobörsÖkobörs viib internetis kokku väiketootja ja tarbija. 

AjapaikAjapaik on veebi- ja mobiiliplatvorm, mille abil saavad huvilised kaardile panna ajalooliste fotode võttekohad ning laadida vanade jäädvustuste kõrvale samade kohtade ülepildistused tänasest päevast. 

Bikeep OÜBikeep on jalgrattaparkla, kus lukustamine toimub mobiiliga, ilma et oleks vaja omada enda jalgrattalukku. 

HoseWearHoseWear annab tuletõrjevoolikutele uue elu, vormides need karmi ajalooga kottideks. 

Lu Lu-No Mess Cat LitterLu Lu idee on toota puidust kassiliiva ühekordses kassiliiva kastis.

PESAPESA on mitmefunktsionaalne laste dušiiste imikute pesemiseks avalikes pesemisasutustes.         

SNOLLERSnoller on innovaatiline kelk, mis on ideaalne vahend väikelaste transportimiseks talvistel teedel, aidates ületada nii lumehangesid kui ka asfaltteed ning liikuda muretult kaubanduskeskuses. 

RainCapsuleRainCapsule on jalgratta külge paigaldatava lastetooli vihmakate, mis aitab säilitada oma valitud elustiili ka vihmase ja tuulise ilma korral. 

TaaskasutusdisainTaaskasutusdisain annab kuni 150 aastat vanale, prügimäele või ahju suunatud ehitusmaterjalile uue elu mööbli ja muude toodetena. 

DIYprojectDIYproject on Edicy analoog arhitektuurimaailmas – internetiplatvorm, mis juhendab sind igal sammul ja aitab visandada oma kodu. 

GreenBeadGreenBead on taaskasutatav bioaktiivne pesuaine.

 

EASi ellu kutsutud ettevõtluskonkursi Ajujaht partneriks on SEB. Konkursi valdkondlikud toetajad on Heateo Sihtasutus, AS Toode, Nortal, Tallinna Ettevõtlusinkubaator, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit ning Tartu Loomemajanduskeskus. Ajujahti toetavad ka Arengufond, Skype Eesti, Loov Eesti, Borenius, Technopolis Ülemiste, Ülemiste City, Tallinna Ettevõtlusamet ja Tartu linn.

Aastatel 2012-2015 viivad Ajujahi konkurssi ellu CPD Arenduskeskus, Connect Estonia, Eesti Startupi Juhtide Klubi ja Idea Public. 

Hetkel kuum