Romet Kreek • 4. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Euroopa Keskpank võib edaspidi intressimäära kärpida

Tänasel Euroopa Keskpanga istungil otsustati jätta baasintressimäärad muutmata rekordmadalale.

Võlakirjatootlused on piirkonnas kerkinud ning kasvab surve, et keskpanga juht Mario Draghi peaks jagama investoritele vihjeid oma tulevase rahapoliitika kohta, vahendab Bloomberg.

Täna jäeti baasintresismäär 0,5 protsendile. Otsus vastas 62 Bloombergi küsitletud analüütikust 61 ootustele, vaid Morgan Stanley ananlüütik ootas intressikärbet.

Investorid ootavad Euroopa Keskpanga pressikonverentsi.

„Draghi kasutab pressikonverentsi, et kinnitada pankadele ja turgudele, et konsensus on lõdva rahapoliitka poolt," ütles Berenberg Banki analüütik Christian Schultz. „Ta on valmis pakkuma peaaegu kõike kuni Föderaalreservi stiilis tulevikuootusteni, et signaliseerida EKP valmisolekud hoida intrssimäärad madalal, pakkuda heldelt likviidsust ja hoida turuoperatsioonide (OMT) pühendumus usutav seni kuni vaja.“

OMT raames on EKP kohustunud ostma kriisis räsitud valitsuste võlakirju, kes näitavad märke majandusreformidest.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi ütles pressikonvernetsil, et Euroopa Keskpank eeldab intressimäärade jätmist rekordmadalale tasemele pikemaks ajaks.

„Nõukogu eeldab, et baasintressimäärad jäävad praegusele või madalamale tasemele pikemaks ajaperioodiks,“ ütles Draghi. „Euroala riskid on ikka halvenemise suunas. Meie rahapoliitka jääb toetavaks seni, kuni on tarvis.“

Arvestades, et eile kerkis esmakordselt alates novembrist Portugali valitsuse 10aastse võlakirja tootlus üle 8% taseme ning Föderaalreservi signaliseeris, et ollakse valmis välja tõmaba toetavat rahapoliitikat, püüab Draghi kinnitada investoritele, et Euroopa Keskpangal ei ole plaani lõpetada oma lõtva rahapoliitikat, kuni majandus ei ole taastunud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt