Romet Kreek • 3. oktoober 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Swedbank kärpis järsult Baltika hinnasihti

Swedbank kirjutas Baltika kasumihoiautse järel, et mured realiseerusid.

Septembri jaemüügi efektiivsus langes teist korda järjest ja ettevõte vähendas prognoose.

„Langetasime Baltika aktsia hinnasihi 0,66 eurolt 0,55 eurole ja säilitasime aktsiale müügisoovituse,“ kirjutas Swedbanki aktsiaanalüütik Märt Kroodo. „1. oktoobril, kui börsil oli kauplemine lõppenud, avaldas Baltika septembri müüginumbrid, mis oli järg augustikuisele pettumusele. Seoses ootamatult nõrga kolmanda kvartali käibega teatas Baltika 2013. aasta eesmärkide vähendamisest.“

Septembris kukkus jaemüügi müügiefektiivsus ruutmeetri kohta aastaga 16%. Augustis oli efektiivsuse vähenemine 11%. Vaatamata suuremale poodide arvule kukkus müük kõigis riikides. Juhtkonna põhjenduse kohaselt oli see osaliselt tingitud oodatust soojemast septembri esimesest poolest.

„Me kahtlustame, et ka kasvanud konkurents – eriti Eestis, kus Debenhams ja H&M avasid septembri II pooles poed) ja Leedus (kus H&M avas poe augustis), on avaldanud mingil määral mõju käibele,“ kirjutas ta.

„Mõned meie mured realiseerusid, mistõttu alandasime 2013. aasta käibeootust 58,5 mln eurole, EBITDA 2,6 mln eurole ja puhaskasumi ootuse 0,64 mln eurole. Vähendasime 2014. aasta ootuseid, kuna näeme vähem agressiivseid kapitalikulutusi ja langetasime jaemüügi efektiivsuse kasvuootust,“ jätkas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt