Laura Mallene • 10. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Parts: Estonian Airil on plaan B, praegu töötame plaaniga A

Estonian Airil peab Juhan Partsi sõnul olema ka plaan B. Praegu on töös plaan A, soovime riigi huve tagavaid lennuühendusi, ütles majandusminister.

Partsi sõnul oli tal 21. detsembri õhtul, kui liinilendurid kuulutasid streigi välja, palju vastamata kõnesid, sõnumeid ja meile. "Mis ma pean tegema? Oli selge, et 7. jaanuaril tuleb streik. Sellega peab tegelema ettevõte, mitte riik kui omanik,” kommenteeris minister.

Estonian Airi lennupiletite broneeringute arv vähenes varasemate hooaegadega võrreldes Partsi sõnul kaks korda ja nii pidi ettevõte 2013. aasta eelarve oluliselt ümber tegema.

”Igaks juhuks kordan üle, et Euroopa Komisjoni riigiabi luba on sisuline protsess, mitte formaalne taotlus. See on dialoog ettevõtte majanduslikest perspektiividest. See ei ole küsimus, kas koogutame kuidagi Brüsseli suunas või mitte,” teatas ta.

Partsi sõnul teadis valitsus, et Euroopa Komisjon algatab uurimise. Ta nimetas Estonian Airi suurimaks murekohaks ajakriitilisust ning avaldas lootust, et ajakriitilisusega ka arvestatakse.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum