Marta Jaakson • 7. juuni 2013 kell 14:04

Aavik: planeeringuid aetakse üha kauem

Skanska AS juhatuse esimees Andres Aavik rääkis, et altkäemaksu ei ole tarvis olnud detailplaneeringu menetlemiseks anda, ent palju on riigi poolt otsustamatust ning hirmu vastutuse ees.

„Selle aja jooksul, kui mina olen Skansas toimetanud, ei ole meie mitte kellegi altkäemaksu andnud. Oleme oma asju ajanud niimoodi, et ei ole pidanud oma eetikakoodeksit rikkuma,“ kinnitas Aavik.

Ta märkis, et detailplaneeringute menetlemine on muutunud oluliselt aeganõudvamaks ja keerulisemaks ning üheks põhjuseks on avalikkuse teadlikkus oma õigustest. Ta meenutas, et kui kümme aastat tagasi sai detailplaneeringu tehtud pooleteist aastaga, siis täna läheb selleks kolm aastat või lausa viis, kuus aastat.

Aavik rääkis, et avalikele teavitamistele on alati protestijaid ning see on teinud ka linnaametnikke ettevaatlikuks ja on palju otsustamatust. „Need asjad lihtsalt venivad ja ei julge teha sellist mõistlikku riigimehelikku otsust, peaasi on teha selline otsus, kus kellelgi ei ole kuskilt kinni võtta. Väga palju keerulisemaks on läinud detailplaneeringute menetlemine,“ märkis ta.

Äripäev küsib ajendatud tänasest esikaaneloost, mis näitas kuivõrd mitmeid altkäemaksudega seotud detailplaneeringuid kohtus ei menetletudki, ettevõtjate käest, kas praegu saab Tallinnas detailplaneeringuid menetleda ilma altkäemaksuta.

Hetkel kuum