10. oktoober 2013 kell 21:00

Samsung võib saada suunanäitajaks

Tihti parastatakse, et Samsung on oma tooted Apple’i pealt kopeerinud, kuid Lõuna-Korea telefonitootja on loonud ühe väga suure trendi: phablet’i. Ja hiljuti tuli Samsung välja telefoniga, millel on nõgus ekraan.

Samsungi Galaxy Note oli esimene ülemõõduline nutitelefon, millesarnaseid on hakanud tootma ka LG, Sony ja HTC. Sõnale phablet on keeruline eestikeelset vastet leida, kuna inglise keeles on see sõna tulnud kahest sõnast: phone + tablet ehk telefon + tahvelarvuti. Kuna phablet on suurem kui telefon, üritab see olla mõlemat.

Kolmapäeval esitles Samsung maailma esimest nõgusa ekraaniga nutitelefoni Galaxy Round. Nagu phablet, võib ka nõgus ekraan saada telefonimaailmas järgmiseks suureks asjaks. Võib ju mõelda, et milleks vajab turg nõgusat ekraani, kui lameekraan on juba aastaid tarbijate nõudlusele vastanud. Finantsuudiste portaali Motley Fooli arvates on nõgusa ekraani eelis see, et kukkumisele peab seade paremini vastu ning seda on lihtsam ka taskusse libistada.

Alguses kriitikud naersid. PC Mag’i mobiilianalüütik Sascha Segan ütles CNBC-le, et esimene nõgusekraan on alles algus. “Ma ei usu, et see konkreetne mudel saab turul olema erilise tähtsusega. Samsung teeb sellega lihtsalt algust, et hakata kasutama nõgusekraane teistel seadmetel.” Segan usub, et Samsung kasutab samu ekraane ka nutikelladel ja treeningseadmetel.

Kui Samsung esimest korda oma Galaxy Note’i tutvustas, leidus kriitikuid, kes selle just suuruse tõttu välja naersid. Praeguseks on Samsung Note’i müüdud miljoneid ning suurema ekraaniga Note 2 on veel rohkem ostjaid leidnud. Ka teised ettevõtted hüppasid phablet’i rongile ning nüüd levivad kuuldused, et ka Apple on töötamas oma phablet’i kallal.

Nõgusa ekraaniga nutitelefon võib olla kas järgmine suurem trend või mööduv nähtus, mida tulevikus meenutatakse kerge muigega. Samas tuleb kiita Samsungit, et nad proovivad teistsuguseid asju ning on valmis nutitelefonide riistvara uuendama, isegi kui see tähendab praegustest normidest eemaldumist.

Hetkel kuum