15. oktoober 2013 kell 21:00

Belluse omanik valmis idaturu kiireks kasvuks

Bellus Furnitur OÜ ühe omaniku Rolf Relanderi sõnul soovib ettevõte olla valmis Venemaa ja Ukraina mööblituru hüppeliseks kasvuks, kirjutas teemaveeb toostusuudised.ee.

Läinud reedel toimunud IV Mööblitootjate Liidu konverentsil andis Relander ülevaate Belluse kogemustest Venemaa ja ­Ukraina turule sisenemisel.

Relander rääkis, et Ukraina turule sattus Bellus oma mööblit müüma läbi juhuse. Nimelt soovisid ettevõtte omanikud Ukrainas tehase avada, kuid see osutus liiga riskantseks ning mõttest loobuti.  Samas aitasid Ukrainas loodud kontaktid alustada sealsel turul hoopis oma toodangu müügiga.

Praeguseks on Bellus ka Venemaa turul 10 kuud tegutsenud ning ettevõtte toodangut müüakse ca 50 kaupluses.

Suure turu võlu. Põhjus, miks mööblitootja otsustas just need kaks turgu sihikule võtta, peitub ühelt poolt nende turgude suuruses: Venemaal on tarbijaid üle 145, Ukrainas üle 45 miljoni.

“Soovime olla valmis selleks, kui nendel turgudel toimub hüpe. Keskmise tarbija ostujõud on nendel turgudel väike ning me tahame olla valmis selleks, kui seal hakatakse pakkuma tarbijakrediiti. See on meie jaoks pikaajaline investeering,” selgitas Relander.

Ta lisas, et Belluse-sugusel ettevõttel pole võimalik idaturgudel hinnaga konkureerida, küll saab ettevõte rõhuda oma imagole, kvaliteedile ja sellele, et ettevõte tuleb Euroopast.

“Seda kõike me ka teeme,” kinnitas Relander.

Hetkel kuum