16. oktoober 2013 kell 21:00

Edetabel. Metallitööstur investeeris tootmisse

Üheksa aastat samas asukohas tegutsenud Romec Metall investeeris uue hoone ehitusse, mis on juba ettevõtte tulemusi parandanud.

Põltsamaal Romec Metalli kontori- ja tootmishoone juurde jõudes on aru saada, et tegu on värske ehitisega. Sel aastal valminud majas töö juba käib, kuigi ehitustöö veel päris lõppenud pole. Varem tegutses ettevõte õuel asuvas väiksemas hoones, kuhu lõpuks mahuti vaevu ära, mistõttu oli uus maja hädavajalik.

Suurenenud tootmisruumidega tekkis võimalus soetada ka uhkemaid masinaid, mille abil on suurendatud tootlikkust ja suudetud tellimustööde abil käivet parandada.

Ettevõtte juhatuse esimees ja omanik Aivo Saar on arenguga rahul, sest selleks aastaks pandud plaan on juba ületatud.

Kuidas saavutasite eelmise aasta hea käibe ja kasumi kasvu? Üks asi on kindlasti see, et suunasime oma tegevust rohkem väljapoole Eestit, Norra suunas. Valmistasime sinna kahele ettevõttele erinevaid seadmeid ja käisime neid ka paigaldamas. See on kindlasti üks osa, millest käive kasvas, aga samas on jätkunud koostöö meie lojaalsete partneritega, kellega me oleme pikaaegselt koos tegutsenud ja on seal ka mahtu juurde tulnud. Samas on oluline kasv tulnud nii vesilõikusteenuse kui ka lehetöötluse pakkumisest.

Miks just Norrasse eksport kasvas? Meil oli lihtsalt hea juhus õigel ajal kohal olla. Meil oli partner Soomest, kes viis meid kokku Norra klientidega ja sealtkaudu see alguse sai.

Kuidas teil selle aasta numbritega on, kas olete järje peal? Jah, oleme küll. Sel aastal peaks käive kasvama ligikaudu 20% ja kasum tõenäoliselt samavõrra. Oma plaani oleme ületanud. Esmane plaan oli, et jääme sel aastal sama tulemuse juurde, mis eelmine aasta, aga meeldiv üllatus oli see, et oleme need plaanid ületanud.

Mida te järgmisel aastal teha kavatsete? Edasised plaanid on leida väljaspool Eestit partnereid ja pakkuda oma tooteid-teenuseid väljapoole.

Kas teil on juba teada, kuhu müüma hakkate? Jah, on küll. Meil käivad praegu läbirääkimised Soome partneriga ühe biogaasitehase sisseseade ja torustike paigalduse üle. Oleme seda ka varem teinud nii Soomes kui ka Eestis, nii et kogemus on olemas.

Kuhu plaanite eksporti laiendada? Praegu on peasuund Põhjamaad: Soome, Rootsi, Norra. Ka Rootsis oleme sel aastal teinud päris mitmeid torutöid ja usun, et järgmisel aastal need jätkuvad.

Kas teil on investeeringuid ka plaanis? Suuremad investeeringud oleme sel aastal ära teinud uue tootmishoone näol.

Järgmisel aastal tõenäoliselt investeerime küll mõningatesse seadmetesse, aga veel ei ole lõplikku otsust.

 

Mis on mis

Romec Metall OÜ

Asukoht: PõltsamaaTegevusala: tööstuslike masinate ja seadmete paigaldusOmanik: Aivo SaarTöötajaid: 16Käibe kasv 2012: 1,23 korda, sellega maakonnas 25. kohalKoht edetabelis: tänavu 13., eelmisel aastal 75.

 

Üks küsimus

Kuidas rohkem müüa?

Aivo Saar, Romec Metall OÜ omanik ja tegevjuhtKõigepealt peab looma kliendiga usaldusliku suhte. Sealt edasi on oluline toote või teenuse tutvustus. Meie valdkonnas ei saa väga agressiivse müügiga kliendile läheneda. See pigem peletab, kui kutsub tellima.

 

Kalender

Kolm nädalat maakondade edukamaid

Äripäeva maakondade ettevõtete TOPide ilmumisajad14.10 Harjumaa15.10 Hiiumaa ja Saaremaa16.10 Ida-Virumaa17.10 Jõgevamaa18.10 Järvamaa21.10 Läänemaa22.10 Lääne-Virumaa23.10 Põlvamaa24.10 Pärnumaa25.10 Raplamaa28.10 Tartumaa29.10 Valgamaa30.10 Viljandimaa31.10 Võrumaa01.11 Maakonna TOPide TOP ehk 15 maakonna edukaim ettevõtja

METOODIKAÄripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning ROA. Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Hetkel kuum