Ave Lepik • 13. november 2013 kell 5:53

Idufirma Plumbr sai miljonidollarise rahasüsti

Eesti idufirma Plumbr kaasas miljoni dollari (750 000 euro) väärtuses uusi investeeringuid. Plumbr on tarkvaravigade ennetamislahendus, mis tuvastab IT-süsteemide tõrgete põhjused ning aitab leida lahenduse enne, kui vead süsteemi kasutajate tööd häirima hakkavad.

Rahastajate hulgas on USA investor Matthew Arnold, Eesti riskikapitalistid Sten Tamkivi, Indrek Kasela jt ning Baltikumi suurim tarkvaraarendusettevõte Nortal.

Kümne töötajaga Plumbri tarkvara kasutab umbes 100 klienti, kellest pooled on USA-st. Klientide hulgas on näiteks NATO, Dell, TeliaSonera, HBO, SEB Eesti, Cybernetica ja Nortal.

“Värske investeeringuga kiirendame tootearendust ja ehitame välja müügi- ning äriarendusosakonna. Järgmisel aastal loodame kahekordistada rahvusvahelise müügitegevuse mahtu ja avada kontori USA idarannikul,” ütles Plumbri juht Priit Potter.

2010. aasta lõpus teadustöö ja testimisega alustanud ettevõtte hinnangul on kliendid tänaseks säästnud infrakulutuste ja inimtundide arvelt 25 miljonit dollarit.

Hetkel kuum