Ken Rohelaan • 13 november 2013

Riigi panus rõivaäris vaevu märgatav

Riigi rahalist panust rõivakaubandusse ei ole võimalik välja tuua, ütles rõivamüüja LPP Retail Estonia juhatuse esimees Hendrik Pass.

"Ei märka ilmselgelt mitte ühtegi senti. Ei ole osalenud üheski riigihankes," kommenteeris ta.

Mõte selgemast ja rohkemast aruandmisest riigipoolse raha kulutamise kohta leiab Passi poolt toetust. Tema sõnul on eelarveread tihtipeale umbisikulised ja ilma adressaadita, kuid mõistliku piires peaks see olema tuvastatav.

"Kui mingisugused piirid ületatakse, siis võiks rahvale teada anda. Kui näiteks osteti 10 000 jopet, siis kellele ja milleks," selgitas ta. Passi hinnangul oleks kõige mõistlikum seda teha interneti vahendusel mõnes riigiportaalis või muul sarnasel viisil.

LPP Retail Estonia juhatuse esimees peab esmajoones oluliseks finantseerimist valdkondades ja teenustes, mida kõik tarbivad: laste turvalisus ja haridus ning politsei, kiirabi ja tuletõrje töövõime. "Need kulutused tuleb hoida, sest ilmselgelt ükski ettevõte seda rolli enda kanda ei soovi. See on riigi ülesanne," lisas ta.

LHV majandusekspert Heido Vitsur kirjutab tänases Äripäevas, et inimesi ei huvita, kuidas riik annab aru kulutatud rahast.

Hetkel kuum