21. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Romantika otsingud Pariisis

“Nädalavahetus Pariisis” toob vaatajate ette vanema abielupaari, kes otsustab veeta oma pulma-aastapäeva Pariisis samamoodi, nagu nad tegid seda noorte armunutena.

Filmi sünni taga on kaks Briti loovisikut, kirjanik Hanif Kureishi ja režissöör Roger Michell. Esimese ühisprojekti tegid nad aastal 1993, kui Briti televisiooni jaoks loodi  linateos Kureishi poolautobiograafilisest esikromaanist “Äärelinna Buddha”, mis räägib inglise-pakistani segaperekonnas kasvava teismelise elust Londonis. Alates sellest on mehed teinud üheskoos kolm filmi, mis kõik on seotud vananemise teemadega.

Nooruspõlve tunnete äratamine. “Nädalavahetus Pariisis” (“Le Week-End”) on Kureishi ja Michelli senistest tugevaim ning kõige isiklikum linateos. Filmi peategelasteks on Nick ja Meg (Jim Broadbent ja Lindsay Duncan) – Birminghamis elav abielupaar. Nad otsustavad oma pulma-aastapäeva tähistada Pariisis, kus nad on kunagi noorte armunutena 30 aastat tagasi mõnusasti aega veetnud.

Paar valib ööbimiseks sama hotelli ning püüab taasluua kunagist romantikat mitmel muulgi moel, kuid selgub, et miski ei tööta enam nii nagu varem. Tooni annavad pinged ning erinevused, mis abikaasade vahele on tekkinud. Hotell tundub väiksem ja vähem mugav, emotsioonid on kunagistega võrreldes teised ning paljudest argimuredest mõjutatud. Nickil on rahamured, Meg pole rahul oma elu ja abieluga.

Inimpsüühika keerdkäigud. Kunagisega võrreldavat armastust ning kirge ei õnnestu paaril leida, kuid samas saavad nad võimaluse uue pilguga vaadata nii oma pikaaegset elukaaslast kui ka rooste läinud suhet.

Pinged jõuavad lahenduseni, kui paar kohtub ühe ammuse üliõpilasega (Jeff Goldblum), kes nüüd on jõudnud heale järjele, elab koos noore naisega ning kutsub neid oma kenasse koju peole.

“Nädalavahetus Pariisis” on sümpaatne tragikomöödia, mis kulgeb eluterve huumoriga läbi naeru ja pisarate. Filmi olemus on rikkam ja sügavam, kui see esmapilgul võib tunduda. Lõbusa pealispinna all, mis sisaldab nii musta pesu pesemist kui ka leppimist, on sügavam kihistus, mis lahkab laiemalt  inimpsüühika keerdkäike.

Osades Lindsay Duncan (“Toscana päikese all”, “Ainult aja küsimus”, telesari “Rooma”), Jim Broadbent (“Moulin Rouge”, “Pilveatlas”), Jeff Goldblum (“Kärbes”, “Jurassic Park”) jt.

 

Tragikomöödia

“Nädalavahetus Pariisis”

Režissöör: Roger MichellOsatäitjad: Jeff Goldblum, Jim Broadbent, Lindsay Duncan jtFilmi pikkus: 1h 33 minKinodes alates: 29.11

Hetkel kuum