Indrek Kald • 26. november 2013 kell 12:25

Advokaat ehitab Kadriorus vanast spaast kortermaja

Tallinna linnavalitsus esitab volikogule kehtestamiseks detailplaneeringu, mis lubab rekonstrueerida arhitektuurimälestiseks tunnistatud kunagised supelasutuse hooned Kadriorus korterelamuks.

Narva maantee 80 kinnistu kuulub OÜ-le Kadrioru Kinnisvara, mille omanikuks on alates eelmise aasta oktoobrist advokaadibüroo Pohla & Hallmägi vandeadvokaat Toivo Viilup. Varem oli omanik Janek Kukk.

"Tegemist on Kadriorus asuva kinnistuga, millel kunagi tegutses populaarne Georg Witte supelsalong," ütles abilinnapea Taavi Aas Raepressi teatel. "Ala heakorrastamine ning hoonete rekonstrueerimine ja kasutuselevõtt suurendab piirkonna elanike turvatunnet," märkis ta.

Narva mnt 80 kinnistu detailplaneering hõlmab 0,31 hektari suuruse maa-ala. Lahendus näeb ette säilitada ja rekonstrueerida arhitektuurimälestiseks tunnistatud supelsalongi vannimaja ja selle juurde kuuluv majandushoone vastavalt muinsuskaitse eritingimustele.

Säilitatavatele hoonetele on planeeritud juurde ehitada kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hooneosa, millega liidetakse kõik hooned üheks tervikuks. Sisehoovis ühendatakse olemasolev hoone ja juurdeehitus klaaskatusega. Hoonesse on kavandatud kuni 15 korterit.

Kinnistul asub kaks arhitektuurimälestisteks tunnistatud hoonet - 1870. aastal ehitatud Georg Witte supelsalongi vannimaja, ühekorruseline puithoone ning majandushoone, neoklassitsistlikus stiilis fassaadidega kivihoone, mis asub supelsalongi vannimaja kahe tiiva vahel.

Tegemist on miljööväärtusliku ja linnaehituslikult tervikliku piirkonnaga. Hoonestus on valdavalt säilinud rajamisaegsel kujul. Kontaktvööndisse jäävad mitmed ehitismälestised.

Detailplaneeringu koostas arhitekt Martin Aunin. Planeeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse 3. veebruari 2010 korraldusega, see võeti vastu linnavalitsuse 15. juuni 2011 korraldusega.

Hetkel kuum