Mari Mets • 5. detsember 2013
Jaga lugu:

Regio rakendus sammuke Street View'st ees

Regio koostööpartneri Google'i Street View rakendust pole plaanis ettevõttel lähiajal uuendada, Regio on loonud hoopis Street View’st inspireeritud analoogse teenuse.

"Meil pole strateegilist plaani Street View'd uuendada, ka mujal maailmas uuendatakse regulaarselt vaid suurlinnade pilte. Meil on töös hoopis uus projekt nimega Teevideo, mis on mõeldud ettevõtetele, kes seda oma tööks kasutavad,“ rääkis Regio juht Ülo Säre.

Sarnaselt Street View'le on Teevideo puhul tegemist mööda linna ringi sõitva auto pealt filmitud kaamerapildiga, kuid seda uuendatakse kaks korda aastas ning tegemist on tasulise teenusega.

"Teevideo klientideks on ettevõtted, kes tegelevad linnaplaneerimise, teede uuendamise või majadelt graffiti maha pesemisega ning ka kinnisvarafirmad. Inimene saab arvuti taga istudes kaamerapildiga mööda linna ringi sõita, kui ta näeb kusagil majaseinal näiteks graffitit, saab ta virutaalselt selle juurde minna ning mõõdud võtta. Ekraanipildi sellest võib saata linnavalitsusse, kes laseb selle eemdaldada. Kohale tuleb esimest korda minna alles siis, kui juba maha pesemiseks läheb," selgitas Säre teenuse põhimõtet.

Novembris välja tulnud Teevideo pilootprojekti esimesed kasutajad on Eestis, rahvusvahelisele turule ettevõte tootega esialgu veel ei lähe.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum