19. detsember 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Pilvedes hõljuja argielu

“Walter Mitty salajane elu” paljastab kontoritöölisest meesterahva unistustemaailma – elu, kus ta on kangelane kõigis oma seiklustes.

Linateos jälgib unistajatüüpi kontoritöötaja Walteri huvitavat elu. Näha saab nii fiktsionaalseid katkeid sellest, mida ta oma peas läbi elab, kui ka tema reaalset elu, millega ta väga hästi toime ei tule.

Kontoritöötajast Don Quijote. Kahest maailmast meeldib Walterile enim põgeneda oma väljamõeldud imedemaale, et pääseda eemale raskest ja hallist argielust. Seal kogeb ta nii suursuguseid seiklusi kui imelisi armastuslugusid. Tegelikkuses täidab tema päevi aga ühekülgne töö ajakirjas “Life”.

Ühel päeval saabub siiski hetk, mil tal tuleb oma tööle ja argielule rohkem pühenduma hakata. Seda põhjusel, et tema hea sõbra ja kolleegi Cheryli (Kristen Wiig) töökoht satub ohtu. Sellest saab alguse tragikoomiline lugu, milles Walter püüab midagi reaalset korda saata, milleks ta tavaliselt on suuteline vaid oma fantaasiates.

“Walter Mitty salajane elu” on komöödia armastatud naljamehe Ben Stilleriga peaosas. Viimane on ühtlasi ka filmi lavastajaks. Filmi süžee on kirjutanud Steve Conrad, kes on oma loos põhinenud 1939. aastal ilmunud James Thurberi samanimelisele lühijutule, kohandades mõneti ainult selle teemat ja nalju nüüdisaega sobivamaks.

Thurberi juttu on ka varem ekraniseeritud – 1947. aastal. Selle loojaks oli siis praeguse filmi kaasprodutsendi Samuel Goldwyn Jr isa.

Ristsed režissööritoolis. Ben Stilleri, kes on tuntud peamiselt komöödianäitlejana, unistuseks on saada heaks režissööriks. Näitlejatöö on tema sõnul küll hea vaimutoit, ent režissööriamet pakub rohkem loomingulist vabadust. “Ma armastan näitlemist, kuid veel enam armastan seda vabadust, mis kaasneb režissööritööga, luues erisuguseid lugusid. Näitlejana on sul paraku alati ette antud kindel roll, mille piiridesse pead jääma,” sõnas Stiller intervjuus ajakirjale Variety.

Küsimuse peale, kas temas endas on Walter Mitty taoline unistaja peidus, vastas näitleja jaatavalt. Stilleri sõnul unistab ka tema paremast ja täielikumast endast nagu Mitty, kes kujutab ennast kangelasena erinevates kangelaslugudes. Stiller ja Mitty erinevuseks on aga see, et Stiller üritab unistusi täide viia.

 

Tragikomöödia

“Walter Mitty salajane elu”

Režissöör: Ben StillerOsades: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Sean Penn jtFilmi pikkus: 1 h 54 minKinodes alates: 27.12

Hetkel kuum