Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  ÄP keeleapsud 2013: aktsionärud ja põlumajandus

  Ärge lugege lauset nii, nagu see kirjas on, vaid nii, nagu autor mõtles. Selliselt võiks kõlada soovitus lehelugejale, kohandades kahekeelsete väljendit: ärge käige minu tegude, vaid minu sõnade järgi.

  Paraku jookseb mõnegi kirjutaja mõte kaugemale, kui sõrmed klahvidel järele jõuavad, ja nii saab kirja lause, mis teeb nalja siis, kui see enne lehe trükkimist üles leitakse, ja rikub tuju, kui seda alles peale ilmumist märgatakse.
  Näiteks selline lause: “Kontorisse sisse astudes ei tervita meid keegi, sekretäri laud on inimtühi.” Heatahtlik lugeja saab kohe aru, et sekretäri pole oma laua taga istumas. Teisel juhul võib aga arvata, et selles kontoris on inimesed sageli laua peal, mida nad iganes seal siis teevad, aga sisseastujat tervitaks siiski.
  Naljakamad tähe- ja sõnastusvead:
  Iseenesest igati tavaline samm riigipeale, Soome peaminister või president saab ikka üle piiri naabri riigipeaga aeg-ajalt kokku, et VIISKUSI vahetada ja mõnda probleemkohta arutada.
  “Näed, sellel on keskmine laud palju õhem, kui peaks,” ütleb Massur, võtab taskust MÕTTERIISTA ja mõõdab laua üle.
  Enne 1970. aastaid kasutasid Ameerika autotootjad oma tutvustustes brutovõimsust, hiljem on tuginenud NETOJOBUJÕUDUDELE.
  Selles sektoris käib tihe rebimine ja konkurendid TERVITAVAD üksteise vastu hambaid.
  Seega, kõigepealt peame taastama oma majandusliku baasi ehk TÖÖTUSSEKTORI.
  Et elu jääks maale ka pärast EUROTEOTUSTE lõppemist.
  Detailplaneeringu koostamine algatatakse Tallinna HARDUSAMETI ettepanekul.
  Briti posti üheks ohuks ongi töötajate STEIGID.
  Kessler paneb looma- ja linnupiltnikele südamele, et suures pildistamise tuhinas ei unustataks, et oleme loomade ja lindude elus siiski KUSTUMATA külalised.
  “Aktsiad on üsna normaalselt HIINASTATUD,” ütles Swedbanki privaatpanganduse divisjoni tegevdirektor. (Pidi olema hinnastatud)
  USA föderaalreserv lubas jätkata väärtpaberite kokkuostuprogrammiga, et viia TÖÖTUPUUDUS USAs madalale tasemele.
  Miks peaks aga taastuvenergial töötav elektrijaam ostma võrgust musta PÕLVEKIVIELEKTRIT?
  Lisaks VÄÄRPABERIBÖRSILE on loodud just start-up’idele ja SMEdele mõeldud alternatiivturg nimega First North, mis on eelmainitutega võrreldes vähem reguleeritud.
  Kui VÕÕRÖÖJÕUD on koolitatud, siis tuleks see meile kasuks.
  “Euroopa KESKPANG prognoosib, et euroala majandus pöördub kasvule ehk käesoleva aasta teises pooles,” rääkis Hansson.
  Aktsionär spekuleerib, et Tallinki aktsia hinnaks kujuneb umbes 1,1 eurot ning Infortar jääb OSANUKUKS ka pärast börsilt lahkumist.
  Paraku on nii, et PÕLUMAJANDUSES saavad hakkama paremini suuremad ettevõtted.
  Eelmise aasta konkursi peaauhind läks jagamisele kahe autori vahel, kes esitasid sisuliselt SAMA, kuid rõhuasetuse ja nüansside poolest SAMA idee.
  Trombi osalusega Elinord Ehitus sai pankrotihalduri, HAGIJAID on palju.
  Pildil: Apple’i AKTSIONÄRUD minemas koosolekule. 
  Muuga PUMP-HÜDROAKUMULATSIOONIJAMA tööpõhimõte.
  Nukuteater on etenduste eest saadud ettemaksu kasutanud võlgade tasumiseks, leidis KULUTUURIMINISTEERIUMI audit.
  Börsifirma sõnul on ettevõtte EESMÄRG aga endine – kasvatada aastas poodide arvu 10–15%.
  Küprose laen surub riigi sügavasse ja kauakestvasse MAANDUSKRIISI.
  Bitcoini lõi 2009. aastal Satoshi Nakamoto, tegemist on  varjunimega ning praeguseni pole teada, kas tegemist on ÜKSIKSIKU või korporatsiooniga.
  Valitsussektori võlakoormus sisemajanduse KODUTOODANGUSSE.
  Nad alustasid Brasiilias juba ligi kolm aastat tagasi, praeguseks on tehase ruumid koos vajaliku SISUTUSE ja tootmisseadmetega olemas.
  Inimkeha lühim luu on sisekõrvas asuv jalus. See kaalub umbkaudu 2,8 MM.
  KUU-LAAGRITOOTJA aktsia langes seetõttu, et aktsial ei ole enam õigust dividendile.
  Uute ostjate TORMIJOOK on teinud Apple’ist teise aktsia General Electricu järel, mida hoitakse enda käes.
  Kaks TUULEJÕUJAMA saare üheteistkümnest kuuluvad kohalikule ühistule Samso Vindenergie.
  Näiteks Peipsi põhjarannikul, läänerannikul või Lahemaa piirkonnas suviti ELAJATE arv mitmekordistub.
  Instrumenti, mida IMETATAKSE mikrolaineradiomeetriks, kasutatakse atmosfääri temperatuuri ja veeauru sisalduse määramiseks.
  “Osal ohvrikivilt leitud 45 koljul oli näha töötlemise jälgi, mis viitab, et neist taheti valmistada MAKSE, kuid tööd polnud lõpetatud,” selgitab väljakaevamistel osalenud arheoloog Raul Barrera. (Pidi olema maske)
  Edasi-tagasi Malaysian AIRLIESI lendude hinnad algusega Helsingist. (Ehk siis Malaisia Õhuvaled)
  Kuigi Nokia on üks esimesi nutitelefoni tootjaid, on ettevõte kaotanud turuosa, kuna kliendid eelistavad TUUTEPUNDLIKU ekraaniga Apple iPhone ja Samsungi Galaxit.
  Eelarvevahendite kasutamisel on Eesti olnud seni üldjoontes edukas, aga tõrkeid ja TAGASIÖÖKE on siiski ette tulnud.
  Autorite ühingu kliendihaldur ütles, et nemad seda asja kindlasti nii ei jäta ja KAEVAVAD Õllesummeri kohtusse.
  Kui pomm lõpuks detoneeriti, jättis see endast järele 30 meetri sügavuse KAATRI.
  “Inkasso nimetuse all ei tegutse alati need ettevõtjad, kes ise oma rahaasjadega hakkama saavad,” kommenteeris Maapalu INKASSOTORU seisu.
  Täna kell 11.08 sai häirekeskus teate tulekahjust Narva linnas Tiimani tänaval, kus tööstushoones oli põlema läinud lakitöötlemise TŠEHH.
  45 aastat Tallinna LOOMAAJAS töötanud Mati Kaal paneb ameti maha.
  Pigem on boonus see, et sõitmise asemel saab neid tunde kasutada selleks, et teha AJU ALLA tuli või perele toit soojaks. (Jutt kodus töötamisest)
  Selgeks on saanud ka TÕSISASI, et liiga vähe kommunikatsiooni on kahjulik.
  Sellega seoses lõpetas Gern oma ALLVEEALUSED katsetused.
  Ukraina ŠOKILAADITOOTJA Roshen maiustused said üldse impordikeelu.
  Politsei suunas ligikaudu 5000 maanteel peatatud VEOAUST erakorralisele ülevaatusele.
  Põnevaimad laused:
  Uue maksu kehtestamine võib olla viimane tilk karikasse, mis murrab kaameli selgroo.
  X Stora Enso teatas, et peab vähendama kulusid 54 miljoni euro võrra ning SULGEMA ajalehepaberit tootvas üksuses 300 INIMEST.
  Naised oskavad halvemini autot äärekivide veerde parkida ja nad kulutavad manöövrile ka kauem aega. (Ehk naised oskavad autot halvasti parkida, meestel tuleb halvasti parkimine aga palju kehvemini välja)
  “Nortal on üks neist, kes maailmapanga projekti toel jala Nigeeria hammasrataste vahele lükkas – nimelt on neil ülesandeks luua seal e-riigirahanduse süsteem.”
  KEHVA BÜROOMÖÖBLI müüki kompenseerivad Standardile köögimööbli suurprojektid.
  Koer on maetud Euroopa Liidus juba 2011. aastast ettevalmistamisel olevasse kütuse kvaliteedi direktiivi rakendusakti.
  Hiiglaslik salamander võib oma tüükalise nahaga ninast kuni saba otsani olla 150 meetrit pikk.
  “Ettevõtete laenuportfell oli detsembri lõpus varasema aasta ESIMESE 12 KUUGA võrreldes kasvanud 11%.” (Kas pärast esimest 12 kuud tuleb veel midagi, mille eest võiks näiteks 13. palga küsida?)
  Salutakjas nagu ka metsis on teise kategooria kaitsealune TAIM, punase nimestiku järgi äärmiselt ohustatud rohttaim korvkorvõieliste sugukonnast.
  Ta toob näiteks ühe hiljutise juhtumi, mil firma transportis elektroonilist seadet, mille SAATJA OLI õhukesse lainepappkasti PAKENDATUD ja ka pakisisene polsterdus polnud piisav.
  Küsimuste ring on pikk.
  1696. aasta on Inglismaale raske. Kuningas William III on äsja võidukalt väljunud verisest võitlusest kuningatrooni pärast. Kuid aastaid kestnud konflikt on olnud kulukas ja toonud välja riigi suurima probleemi – valeraha võltsimise.
  Seda on sama palju, kui oleks vaja kolme olümpiamängude suuruses staadioni täitmiseks igal täistunnil.
  Selle aasta kümne kuu jooksul on tehtud ligi 400 menetluse alustamata jätmist.
  Kvartalikäive vähenes aastaga kõigil turgudel, välja arvatud muudel turgudel.
 • Hetkel kuum
Argo Alaniit: saagu „Welcome to Estoniast“ riiki tutvustav hotell
Käin välja idee ehitada kahe-kolme maailma suurima lennujaama lähedusse Eestit iseloomustav ja tutvustav butiikhotell kuni 200 numbritoaga, kirjutab Argo Alaniit arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Käin välja idee ehitada kahe-kolme maailma suurima lennujaama lähedusse Eestit iseloomustav ja tutvustav butiikhotell kuni 200 numbritoaga, kirjutab Argo Alaniit arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tururiskid tõusevad: Lähis-Ida kriis eskaleerub, inflatsioon ja majandustulemused survestavad Wall Streeti
Kõik üksteist S&P 500’sse kuuluvat sektorit lõpetasid reede kahjumis. Aktsiaturud takerdusid peale raportit potentsiaalsest Iraani rünnakust Iisraeli vastu.
Kõik üksteist S&P 500’sse kuuluvat sektorit lõpetasid reede kahjumis. Aktsiaturud takerdusid peale raportit potentsiaalsest Iraani rünnakust Iisraeli vastu.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Graafikud: võrdle, kuidas sinu maakonnas ärid hakkama saavad
Kogu Eesti tundis 2023. aastal, kuidas majanduslikult keeruline aeg tegi oma töö. Ettevõtete koondamiste ja pankrottide tagajärjel vähenes töökohtade arv ja suurenes töötute hulk. Kuigi palgakasv jätkus, oli see hulga väiksem kui aasta varem. Vaatluse alla võtsime sel korral kaks maakonda, mis jäävad Harjumaalt ja Tallinnast vaadates Eesti teise otsa: Valgamaa ja Võrumaa. Need naabermaakonnad külgnevad Läti­ piiriga, mis võiks anda vähemalt geograafilise eelise ekspordiks.
Kogu Eesti tundis 2023. aastal, kuidas majanduslikult keeruline aeg tegi oma töö. Ettevõtete koondamiste ja pankrottide tagajärjel vähenes töökohtade arv ja suurenes töötute hulk. Kuigi palgakasv jätkus, oli see hulga väiksem kui aasta varem. Vaatluse alla võtsime sel korral kaks maakonda, mis jäävad Harjumaalt ja Tallinnast vaadates Eesti teise otsa: Valgamaa ja Võrumaa. Need naabermaakonnad külgnevad Läti­ piiriga, mis võiks anda vähemalt geograafilise eelise ekspordiks.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Metallitööstus sunnib end raskel ajal vastu võtma iga töö
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Üks Eesti parimaid juhte otsib töötajate palkamisel vau-tunnet
Inimeste palkamisel organisatsiooni mängib rolli tunne, kui pärast vestlust on vau-tunne, siis on hästi, ütles OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo.
Inimeste palkamisel organisatsiooni mängib rolli tunne, kui pärast vestlust on vau-tunne, siis on hästi, ütles OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo.
Kas rohepööre tähendab eurokommunismi? Või on see lihtsalt üks utoopia?
Küsimusele, kas rohepööre tähendab seda, et oleme sunnitud hakkama ehitama eurokommunismi, vastab Erik Moora, et kahetsusväärselt on keskkonnateemad, mis muidu vabades ühiskondades ei ole vaidlusobjekt, ära ideologiseeritud, nii et praegu näeme, kuidas poliitilised vastased vaidlevad mitte sisu üle, vaid selle üle, miks midagi teha ei saa. Samas on ilmne, et kuna inimtegevus ületab planeedi talumisvõime piire mitmekordselt, pole samamoodi jätkamine võimalik.
Küsimusele, kas rohepööre tähendab seda, et oleme sunnitud hakkama ehitama eurokommunismi, vastab Erik Moora, et kahetsusväärselt on keskkonnateemad, mis muidu vabades ühiskondades ei ole vaidlusobjekt, ära ideologiseeritud, nii et praegu näeme, kuidas poliitilised vastased vaidlevad mitte sisu üle, vaid selle üle, miks midagi teha ei saa. Samas on ilmne, et kuna inimtegevus ületab planeedi talumisvõime piire mitmekordselt, pole samamoodi jätkamine võimalik.
Volkswagen Golf 50: kuidas Põrnika järeltulijast kujunes hea auto mõõdupuu
Märtsi lõpus möödus pool sajandit päevast, mil algas Volkswagen Golfi tootmine. Ikoonilise Põrnika järeltulijast sai ettevõtte jaoks veelgi olulisem mudel.
Märtsi lõpus möödus pool sajandit päevast, mil algas Volkswagen Golfi tootmine. Ikoonilise Põrnika järeltulijast sai ettevõtte jaoks veelgi olulisem mudel.
Parvel Pruunsild annetas Isamaale 100 000 eurot
Suurima annetuse sai esimeses kvartalis Isamaa: ärimees Parvel Pruunsild annetas erakonnale 100 000 eurot, teist sama palju sai erakond Margus ja Aivar Linnamäelt – kumbki annetas 50 000 eurot.
Suurima annetuse sai esimeses kvartalis Isamaa: ärimees Parvel Pruunsild annetas erakonnale 100 000 eurot, teist sama palju sai erakond Margus ja Aivar Linnamäelt – kumbki annetas 50 000 eurot.
Baltikumi suurim elamusspordikeskus paneb Peetris uksed kinni
Tallinna külje all Peetris paneb uksed kinni seal kaheksa aastat tegutsenud elamusspordikeskus, kus on saanud erinevate ekstreemspordialadega tegeleda nii harrastajad kui professionaalid.
Tallinna külje all Peetris paneb uksed kinni seal kaheksa aastat tegutsenud elamusspordikeskus, kus on saanud erinevate ekstreemspordialadega tegeleda nii harrastajad kui professionaalid.