Apple’it ootab ees tume tulevik?

Raido Neemre 28. jaanuar 2014, 19:12

Peale Apple pettumust valmistanud kasumiaruande avalikustamist, on tõstatunud debatt selle üle, kuhu elektroonikahiiu aktisahinnad suunduvad. Üks analüütik ennustab Apple aktsiale lausa 40% langust.

Dohmen Capital Research Institute president ja asutaja Bert Dohmen sõnas, et Apple aktsia võib pikemas perspektiivis kukkuda  320 dollarini aktsia eest, viidates ettevõtte kahanevatele kasumimarginaalidele ja vähelese tehnoloogilisele innovatsioonile.

„Apple ei ole turule tulnud ühegi tehnoloogilise innovatsiooniga alates ajast, mil Steve Jobs meie seast lahkus ning ettevõtte konkurendid astuvad talle kannale. Viimane uudis on, et Apple uuel iPhone 6l saab olema suurem ekraan, Samsungil on see juba kaks aastat olnud,“ sõnas Dohmen.

Uuringufirma IDC avaldas täna andmed, mille kohaselt on Samsungi nutitelefonide turuosa 2013. aastal kasvanud 1% võrra 31,3%le, samas kui Apple kukkus 15,3%le.

Apple aktsiad kukkusid eile 8% 506 dollarile aktsia eest, peale pettumustvalmistavaid iPhone müügitulemusi oktoobri-detsembri kvartalis ning oodatust madalamat kasumiootust käesolevas kvartalis.

Selles kvartalis on Apple müünud 51 miljonit uut iPhone, kuid Wall Streeti analüütikud ennustasid müügitulemuseks 55 miljonit nutitelefoni. Ettevõtte sõnul jääb selle kvartali käive 42-44 miljardi dollari piiresse, kuid oodatud tulemus oleks olnud 46,05 miljardit dollarit.

BGC Financial analüütik Colin Gillis sõnas, et ettevõte peab oma turule tulema uute toodetega, püsimaks konkurentsis.

Jefferies analüütik Peter Misek, kes on Apple aktsia hinnasihiks seadnud 650 dollarit, on ettevõtte suhtes aga optimistlikum.

Ta usub, et iPhone 6, mis peaks turule tulema selle aasta teises pooles, viib ettevõtte taas kasvuteele.

„Me usume, et Apple tuleb peagi turule uute toodetega nagu iWatch ning iTV. Me ei usu, et Apple on veel surnud,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2014, 09:20
Otsi:

Ava täpsem otsing