Google'i aktsia löödi kaheks

Fredy-Edwin Esse, California 03. aprill 2014, 19:45

Neljapäeval hakkasid kauplema ametlikult kaheks löödud Google'i aktsia, mis tähendab investoritele kaks korda rohkem aktsiaid ning kinnistab Larry Page'i ja Sergey Brini võimu internetihiius.

Eile toimus kaua oodatud Google'i aktsia kaks ühele split, millega kõik 27. märtsi seisuga investorid said ühe aktsia kohta ühe juurde, vahendab MarketWatch. A-klassi aktsiad said uue lühendi GOOGL ning firma vana lühendiga GOOG kauplevad C-klassi aktsiad.

Täna alustati uute väärtpaberitega kauplemist. Muutus tähendab, et Google'il on kaks korda rohkem kaubeldavaid aktsiaid.

Firma asutajad Brin ja Page, kes omavad B-klassi aktsiaid, saavad samuti iga omatud aktsia kohta ühe C-klassi väärtpaberi. Kuid see ei tähenda, et nende võim lahjeneks firmas. Vastupidi.

Google'i A-klassi aktsia on endiselt ühe häälega, kuid C-klassil, mida nüüd emiteeriti, pole mingit hääleõigust. Selle sammu eesmärk on emiteerida uusi aktsiaid ilma seniste omanike võimu lahjendamata. See annab Google'ile vabamad käed optsioonide väljastamiseks või näiteks ülevõtmisel kasutada ka aktsiaid.

Mõlemad aktsiad on  täna päeva esimeses pooles umbes pool protsenti languses, samas kui Nasdaqi indeks on läinud nina ees langusse.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. April 2014, 08:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing