Birjo Must • 24. aprill 2014 kell 7:58

Apple tükeldab oma aktsiad

Apple teatas eile koos kvartalitulemustega harva esineva aktsiate tükeldamise otsusest (split), mis peaks andma võimaluse suuremal hulgal erainvestoritel firma kasumist osa saada.

Lisaks teatas tehnoloogiahiid, et suunab 30 miljardit dollarit oma 2015. aasta lõpus lõppevasse aktsiate tagasiostmise programmi ja tõstab kvartaalset dividendi 8% võrra 3,29 dollarile aktsia kohta, vahendas Reuters.

Apple’i aktsia hind, mis on viimasel ajal kõikunud umbes 500 ja 550 dollari vahel, hüppas eile järelturul 7% võrra 561,51 dollarile.

Kuid see, kas Apple suudab välja käia uue revolutsioonilise toote, on siiani peamiseks küsimuseks investorite ja Silicon Valley juhtide peas. Nutitelefonide turg on paisumas ning rivaalid nagu Samsung ja Google võtavad sellest suuri tükke.

Siiani on ettevõtte tegevus Hiinas ja arenevatel turgudel olnud investorite seas peamiseks jututeemaks. Apple’i käive Hiinas, Hongkongis ja Taiwanis kasvas majandusaasta teises kvartalis 13% võrra 9,29 miljardile dollarile. Käive Jaapanis kasvas 26% võrra 3,96 miljardile dollarile.

Hetkel kuum