Kodanikuühiskonna Sihtkapital tõstis juhi palka 13%

Indrek Kald 25. aprill 2014, 12:04

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juht Agu Laius sai mullu aasta varasemaga võrreldes üle 13% suuremat palka.

Eelmisel aastal ulatus Laiuse sissetulek 30 600 euroni, mis teeb igakuiseks töötasuks 2550 eurot. Tunamullu ning aasta enne seda oli Laiuse põhipalk 27 000 eurot.

"2013. aastal kasvas ka Kodanikuühiskonna Sihtkapitali töö maht oluliselt rohkem kui 13%, sest palka ei tõsteta ilma põhjuseta," selgitas Laius ning viitas KÜSKi majandusaasta aruandele.

Selle järgi võttis sihtkapital eelmise aasta algusest üle kohaliku omaalgatuse programmi koordineerimise, mis oli varem Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldada. Programmi eesmärk on kohaliku arengu ja kogukondade elujõulisuse tugevdamine kogukondliku initsiatiivi, koostöö ja identiteedi tugevdamise kaudu ning kohalike elanike teadmiste ja oskuste kasvu kaudu. Samuti alustas aasta algusest KÜSKi juures tegevust Euroopa Liidu programmi "Kodanike Euroopa" kontaktpunkt. See programm pakub kodanikuühiskonna organisatsioonidele võimalusi rahvusvaheliseks koostööks.

Sihtkapitali nõukogu esimehe Kristiina Tõnnissoni tööasu oli mullu 1080 eurot. Teistel terve aasta ametis olnud nõukogu liikmeil jäi aastatasu 392 ja 588 euro vahele. Kaks nõukogu liiget tasu ei saanud.

2007. aastal loodud Kodanikuühiskonna Sihtkapitali missioon on tugevdada vabaühenduste arengusse panustades kodanikuühiskonda. KÜSK asub siseministeeriumi haldusalas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2014, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing