Indrek Kald • 16. mai 2014 kell 9:40

Saksa majanduse auhinna pälvis Meiren Engineering OÜ

Lumekoristusseadmete tootja Meiren Engineering OÜ pälvis eile Saksa-Balti kaubanduskoja majanduse auhinna.

Tallinnas asuv Meiren Engineering pakub kaubamärgi Meiren Snow all terviklahendusi lume koristamiseks tänavatel ja maanteedel, mitmed lahenduse on ka patenteeritud.

2003 asutatud Meiren Engineering soovib suurendada müüki Saksa turule. Nii Rootsis kui Saksamaal pakub ettevõte hooldustöid ning omab varuosade ladu. Žürii jaoks said otsustavaks uudse saha suur kasutegur ja lumekoristuse efektiivsuse suurendamine, aga ka Meireni toodete tulevikupotentsiaal ja rahvusvaheline konkurentsivõime.

Saksa majanduse auhinnaga kaasneb preemia 5000 eurot. Lisaks saab võitja osaleda 12.-14. novembrini Berliinis sümpoosiumil.

Auhinna andsid eile Tallinna lauluväljaku klaassaalis üle majandusministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas, Schleswig-Holsteini liidumaa majandusministeeriumi kantsler Ralph Müller-Beck, Saksa suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga ja kaubanduskoja president Eestis Edmund Smolarek.

Neljandat korda välja antava auhinna teemaks oli tänavu innovatsioon. Konkursist võttis osa 19 Eesti ettevõtet, kes on läbi oma uute ideede ja loovuse suutnud ellu rakendada uuenduslikke tooteid, teenuseid ja kontseptsioone. Žürii valis kuus finalisti, kes oma tooteid, teenuseid või turundusstrateegiaid žüriile ka tutvustasid.

"Uuendusmeelsed ettevõtted reageerivad ärikeskkonna muutustele ja väljakutsetele julgelt ja loovalt. Seeläbi parandavad nad ettevõtte konkurentsivõimet, leides uute toodete ja teenustega uusi turge, võites juurde kliente ning olles samas töötajate jaoks atraktiivseks tööandjaks," teatas kaubanduskoda.

Selle aasta finalistid olid OÜ Bikeep (turvaliste vargakindlate jalgrattaparklate arendamine ja tootmine), OÜ Electroair (lennundusele suunatud elektriseadmete arendamine ja tootmine), OÜ IoTStreetlight (tänavavalgustite targa juhtimise lahenduse tootmine), OÜ Meiren Engineering (maanteede ja tänavate lumekoristusseadmete arendamine ja tootmine), OÜ Scribicon (iInteraktiivsete ja uudsete õpilahenduste tootmine), OÜ Starter ST (uue bioloogilise loomasööda säilitusaine välja töötamine ja tootmine).

Žüriisse kuulusid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, EASi, kaubandus-tööstuskoja, Tallinna Teaduspargi Tehnopol, Saksamaa suursaatkonna, Germany Trade & Investi, Saksa-Balti kaubanduskoja esindajad ning konkursi sponsorid.

Saksa majanduse auhinna Eestis senised võitjad on olnud Bole OÜ (2013), Suwem AS (2011), Asper Biotech AS (2009).

Saksa-Balti kaubanduskoda  Eesti, Lätis ja Leedus on üks osa ülemaailmsest saksa väliskaubanduskodade (AHK) võrgustikust ning ainus väliskaubanduskoda siinses regioonis. Baltimaades on kojal 410 liikmesettevõtet.

Hetkel kuum