eBay rünnak oli suurim andmevargus ajaloos

Raido Neemre 22. mai 2014, 22:52

eBay avalikustas, et  häkkerid ründasid nende võrgustikku kolm kuud tagasi, pääsedes ligi 145 miljoni kasutaja andmetele. See läheb ajalukku kui suurim andmetevargus ajaloos.

eBay kõneisik Amanda Miller sõnas Reutersile, et kasutajatel, kelle kontodele sisse häkiti, paluti otsekohe oma paroolid ära vahetada, kuigi kasutajate paroolid olid krüpteeritud ning ettevõte ei usu, et häkkerid need lahti muukisid.

“Selle kohta, et rünnak oleks kuidagi moodi eBay kliente mõjutanud, ei ole,” märkis Miller.

Tema sõnul said häkkerid ligipääsu 145 miljonile dokumendile, millest suur osa kopeeriti. Need dokumendid sisaldasid paroole, e-maile, sünnikuupäevi, postiaadresse ning muud personaalset infot. Finantsandmeid nagu krediitkaardi numbrid jms ei lekkinud.

Turvaeksperdid on soovitanud eBay klientidel olla maksupettuse suhtes tähelepanelikud. Seda eriti sellisel juhul, kui nad kasutavad sama parooli ka teiste kontode jaoks.

“Inimesed peavad lõpetama samade paroolide kasutamise ning peaksid oma parooli, mida on häkitud, ära muutma ka teistel kontodel,” sõnas küberturvalisuse firma Rapid7 turvastrateeg Trey Ford.

eBay sõnul said häkkerid ettevõtte süsteemi tungida peale väikese arvu töötajate sisselogimisandmete omandamist.

Arvuti turvaekspertide sõnul paljastati suurim küberrünnak tarkvaratootja Adobe Systems poolt 2013. aasta oktoobris, kui häkkerid pääsesid ligi 152 miljoni kasutaja kontodele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 22:52
Otsi:

Ava täpsem otsing