Indrek Kald • 12. juuni 2014 kell 9:04

Norman Aas saabministeeriumi kantsleriks

Valitsus nimetas täna justiitsministeeriumi uueks kantsleriks riigi peaprokuröri Norman Aasa.

Prokuröri ametist vabastatakse Aas augusti lõpust ja 1. septembrist alustab ta tööd justiitsministeeriumi kantslerina.

"Riigi peaprokurörina töötamise ajal on ta andnud panuse prokuratuuri muutmisel kaasaegseks demokraatliku ühiskonna õiguskaitseorganiks," ütles justiitsminister Andres Anvelt pressiteates.

Norman Aas on töötanud prokuratuuris erinevatel ametikohtadel alates 1997. aastast. 2005. aastal nimetati ta riigi peaprokuröri ametikohale.

Aas lõpetas 1998 Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja omandas 2001 cum laude magistrikraadi Saksamaa Greifswaldi ülikooli õigusteaduskonnas. Ta on andnud erinevates Eesti kõrgkoolides loenguid karistusõiguse ja kriminaalmenetluse teemal. Samuti on ta mitmete karistusõigust ja kriminaaljustiitssüsteemi puudutavate artiklite autor ja teoste toimetaja.

"Tänase otsuse valguses saame hakata ka juba kindlamalt otsima uut riigi peaprokuröri. Selleks, et laiendada võimalike kandidaatide ringi, on üheks lahenduseks täna riigikogus vastu võetud seadusemuudatus, mille järgi võib viieks aastaks riigi peaprokuröriks nimetada kohtuniku, kelle volitused peatuksid riigi peaprokuröriks olemise ajal, kuid kohtuniku staaž mitte," lisas Anvelt.

Kantsleri ja peaprokuröri ametikohad on võimalik täita seaduse kohaselt sihtotsinguga ning varasemalt on seda nii tehtud.

Justiitsministeeriumi praegune kantsler Margus Sarapuu teatas mais minister Anveltile soovist lahkuda ametist 31. augustist.

Hetkel kuum