Tõsta motivatsiooni: lase end lahti

27. august 2014, 00:00

“Ma võin ju ka lahkuda.” See on teadmine, milleni jõudmine suurendab töömotivatsiooni ja teeb juhist sageli parema juhi.

Seda otsust tehes vabaneme kuklas tiksuvast sõnastamata ja alateadlikust hirmust, et mis küll saab pärast lahkumist. See toob tagasi motivatsiooni ja isu, keskendumisvõime ja elurõõmu. Boonusena annab see võime vaadata kõrvalt ennast ning oma elu ja tööd.

Üks suuremaid alateadlikke hirme on hirm kaotada väärtust iseenda silmis. See sunnib tegema tegusid, mis terve mõistuse järgi ainult süvendavad ängi ja hirmu. See on ehk ka põhjus, miks just madala enesehinnanguga inimestel on muretsemisest nii keeruline lahti lasta.

Tee reaalne samm. Niisiis: elu on niru, tööl on halb? Tee otsus, et kolme kuu pärast lahkud (töölt, ebameeldivast olukorrast). Vasta küsimusele, mis on kõige hirmsam asi, mis saab minuga juhtuda?

Tee ka esimene konkreetne samm lahkumise poole – näiteks võta ette töökuulutused, kandideeri kuhugi või kohtu mõne inimesega, kellel on sulle ehk midagi ootamatult põnevat pakkuda.

Vaata, mis saama hakkab. Ent mis iganes ka juhtub, üks asi on kindel: sinu väärtus sinu enda silmis kasvab hetkega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2014, 19:09
Otsi:

Ava täpsem otsing